Basket Atarken Cebindeki 1 TL Boğazına Kaçtı

 > 
27PAYLAŞIM

Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'nde, 13 yaşındaki öğrenci Şahin Seringeç, basketbol oynarken topu potaya atmak için sıçradığı sırada, gömleğinin cebindeki 1 TL boğazına kaçtı. Hastanede yapılan kontrolde, yemek borusuna indiği belirlenen paranın, doğal yollardan çıkmasının bekleneceği kaydedildi.

Olay, dün öğleden sonra Andırın’ın Akifiye Köyü Ortaokulu’nda meydana geldi. 7. sınıf öğrencisi Şahin Seringeç, okul bahçesinde basketbol oynarken, elindeki topu potaya atmak için sıçradı. Bu sırada gömlek cebinde bulunan 1 lira da havalandı ve Seringeç’in boğazına kaçtı. Bir anda nefessiz kalarak yere yığılan Şahin Seringeç’i gören arkadaşlarının haber vermesiyle gelen öğretmenler, öğrenciyi otomobille Andırın Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Seringeç, daha sonra ambulansla Kahramanmaraş’a sevk edildi.

DOĞAL YOLLARLA ÇIKMASI BEKLENECEK

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde çekilen röntgen filminde, madeni paranın Seringeç’in yemek borusuna indiği görüldü. Doktorlar, ilk etapta endoskopi yöntemiyle çıkarılması planlanan paranın, Şahin Seringeç’in nefes almasında ve hareketlerinde herhangi bir aksaklığa neden olmadığına kanaat getirince, doğal yollarla çıkmasına karar verdi. Birkaç gün içerisinde, paranın önce öğrencinin midesine ineceği, daha sonra da dışkı yoluyla vücuttan çıkacağı kaydedildi. Seringeç, taburcu edildi.

ÖĞRENCİ ŞAŞKIN

Olayın şaşkınlığını yaşayan Şahin Seringeç, "Okul bahçesinde basketbol oynuyordum. Topu potaya atmak için sıçradığımda gömleğimin cebindeki harçlığım olan 1 lira nasıl olduysa boğazıma kaçtı. Bir anda nefessiz kaldım, öğretmenlerim ilk müdahaleyi yaptı ve önce Andırın, sonra Kahramanmaraş’taki hastanelere götürüldüm. Doktorlar nefes almamı etkilemediği için çıkarmadılar. Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve bu paranın mideme inmesini bekliyorum" dedi.

Öğrencinin babası Erol Seringeç ise durumu öğrenince çok üzüldüğünü belirterek, "Ailece çok korktum ama tehlikesinin olmadığını öğrenince rahatladık. Röntgeninde de görüldüğü gibi çocuğumun harçlığı hala yemek borusunda duruyor ve çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu. 

İskender ZENGİN (DHA)

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir