Görüş Bildir
Haberler
Başbakan Erdoğan'dan 'Ayasofya' Cevabı

Başbakan Erdoğan'dan 'Ayasofya' Cevabı

adem kara
06.06.2014 - 15:22
İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Erdoğan, Ortaköy Camii'nin açılış töreninde bazı vatandaşların 'Ayasofya' diye bağırması üzerine 'Yan tarafında Sultanahmet'i bir dolduralım bakalım. Sonra gerisi gelir' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , cuma namazının ardından restorasyonu tamamlanan Ortaköy Camii'nin açılışını yaptı. Başbakan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında, 'Çok ciddi bir güçlendirme çalışması yapıldı, yanında tezyinattaki sıkıntıları aşma çabası yapıldı, bazı eksikliklerinde giderilmesi ile Büyük Mecidiye Camii bugün itibari ile hizmete başladı. Sultan Abdülmecid'in ruhuna Fatiha'lar göndereceğiz. Onlar eserleri ile kalıcı oldular' dedi.

'ECDAD İŞİ EHLİNE VERMİŞ '

Allahım bizleri camisiz, mabetsin bırakma. Mabetlerimiz ezansız, cemaatsiz bırakma' diyen Erdoğan, 'Bunlar bizim geleceğimizin işaret fişekleridir. Burada 5 kez bu eser restorasyona uğradı. Bu eserin mimarisinde bir defa rol alan bir Ermeni mimardır. Ecdad bu noktada da çok farklı davranmış ve emaneti, işi ehline vermiş. Biz mimarından mühendisine işçisine kadar bu restorasyonlarda emeği geçenlere rahmet gönderiyoruz. Bu camilerimizi cemaatsiz de bırakmayacağız. Ortaköy Camii küçük, haddi aşmazsam bizim kitabımızda mescit geçer. Bu mescitler cemaatsiz kalmaması lazım' diye konuştu.

'SABAH NAMAZLARINDA DOLDURALIM'

Bu sırada cami avlusundaki kalabalıktan 'Ayasofya' şeklinde seslenenler oldu. Erdoğan bunun üzerine, 'Sultanahmet, Süleymaniye, buralar dolması lazım. Sultanahmet'i bir dolduralım. Teravih değil, bayram namazında değil, sabah namazların da dolduralım. Ondan sonra gerisi gelir' ifadesini kullandı. 

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0