Görüş Bildir
Haberler
Başbakan'dan Acılı Ailelere Taziye Telefonu

Başbakan'dan Acılı Ailelere Taziye Telefonu

Fatih UZUN
25.05.2014 - 20:09

Başbakan Erdoğan, Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt ile Ayhan Yılmaz'ın ailelerini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Uğur Kurt'a rahmet, aileye de sabır dileyen Erdoğan, acılı babaya olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Uğur Kurt'un hayatını kaybetmesine yol açan hadisenin aydınlatılması için balistik incelemeler başta olmak üzere gereken her şeyin titizlikle yapılacağını belirtti.

Kemal Kurt da Başbakan Erdoğan'a teşekkür ederek, aile olarak olayın aydınlatılmasını beklediklerini dile getirdi.

Başbakan Erdoğan'dan Ayhan Yılmaz'ın ailesine taziye telefonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında hayatını kaybeden Ayhan Yılmaz'ın ailesini telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Erdoğan, olaylar sırasında yaralanan polis memurlarından Veli Akyüz ve Talha İşlek'i de telefonla aradı.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, 22 Mayıs'ta Okmeydanı'ndaki cemevinde bulunduğu sırada başına bir kurşun isabet etmesi neticesinde hayatını kaybeden Uğur Kurt'un babası Kemal Kurt'un ardından, 'eylemcilerin bombalı saldırısı' neticesinde vefat eden Ayhan Yılmaz'ın ailesiyle de bir telefon görüşmesi yaptı.

Başbakan Erdoğan, merhum Yılmaz'ın ağabeyi Ali Yılmaz ile görüşerek, merhumun annesi Havva Yılmaz başta olmak üzere tüm aileye sabır ve metanet dileğinde bulundu.

Ayrıca Erdoğan, olaylar sırasında polis aracına atılan molotofkokteyli nedeniyle yanarak hastaneye kaldırılan Akyüz ile bacağına kurşun isabet eden İşlek'ten ise tedavi süreçleriyle ilgili bilgi alarak şifa diledi.

TBMM Başkanı Çiçek'ten başsağlığı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerinin yaptığı baskında yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Uğur Süleyman Söylemez ile Okmeydanı'nda meydana gelen olaylarda hayatlarını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ailelerini arayarak başsağlığı diledi.

  • stargazete.com
Kaynak: http://haber.stargazete.com/guncel/ba...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın