Barış Pınarı Harekatı: Bombalı Araçla Düzenlenen Saldırıda 3 Asker Şehit Oldu

 > 
86PAYLAŞIM

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde düzenlenen bir bombalı araç saldırısında 3 Türk askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakanlık sabah saatlerinde yaptığı açıklamada ise Hakkari'de atış eğitimi sırasında meydana gelen kazada 2 askerin şehit olduğunu açıklamıştı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan akşam saatlerinde yapılan açıklamada, yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda 3 askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yılmaz Büyükerşen: "Şehit askerlerimizden birisinin hemşehrimiz Piyade Binbaşı Şevket Tombul olduğunu üzüntüyle öğrendik."

Diğer 2 askerin de kimlikleri belli oldu

Şehit askerlerin Tokatlı Piyade Teğmen Sinan Bilir (solda), ve Şanlıurfalı Uzman Onbaşı Mustafa Alpak oldukları öğrenildi.

Atış eğitiminde kaza: Hakkari'de 2 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı sabah saatlerinde de Hakkari'nin Çukurca ilçesinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki askerin şehit olduğunu bildirmişti.

Yapılan yazılı açıklama şu şekildeydi:

"Hakkari Çukurca bölgesinde 15 Ocak 2020 tarihinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır."

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir