Görüş Bildir
Haberler
Bahar Gelmeden Kilo Vermenin 10 Yolu

Bahar Gelmeden Kilo Vermenin 10 Yolu

Günal Şen
16.02.2014 - 18:29 Son Güncelleme: 16.02.2014 - 18:58

Bahar gelmeden kilo vermenin 10 yolu

Biraz dikkat ve fedakârlık gerekiyor.

Biraz dikkat ederek ve özveride bulunarak kışın rehavetiyle aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz.

Spora başlayın

Yapılan araştırmalar hanede yapmak üzere spor aleti alanların, ekseriyetle spor disiplinine uymadığını ve yapmadıklarını gösteriyor. Bu yüzden şimdi bir spor salonuna yazılın veya pilates gibi özel bir spor dersine başlayın. Ayrı olarak bir salona gitmek, sosyalleşmeniz için de ehemmiyetlidir.

Gün seçin

Şayet spor disiplini ele geçirmek istiyorsanız, kendinize gün ve saat seçin. Ajandanızı kontrol edin ve doğru vakiti belirleyin. Gerçek bir tasarılama yapmadan, disiplinle spor yapamazsınız. Haftanın 3 günü, hangi saatlerde salona gideceğinizi belirleyin.

Önce ağırlık

Çalışırken önce ağırlık kaldırma çalışmalarını yapın zira vücudunuz depolanan karbonhidratı enerji olarak kullanır. Şayet ağırlık çalışmasından önce kardiyo yaparsanız, vücudunuz glikojen depolarını tüketeceği için, ağırlık kaldırmak için gücünüz kalmaz.

Müracaat edin

Şahsi egzersiz tasarınızın oluşturulması için eğitmeninizle görüşün ve fikir alın. Bedeninizin hangi bölgesindeki yoğunluk daha fazla, öğrenin.

Uyku

Şayet kilo vermek istiyorsanız, doğru ve istikrarlı uyumak çok ehemmiyetlidir. Bedeniniz uykusuz kaldığında kilo vermeniz zorlaşacaktır. Düzgün ve sıhhatli bir uyku uyumanın ehemmiyetini kavramalı ve en doğru biçimde uykunuzu almalısınız.

Tüm karbonhidratlar kötü değildir

Ayrı olarak vücudun enerjisi için karbonhidrata ihtiyaç vardır. Başka bir deyişle karbonhidratı hayatınızdan tamamiyle çıkarmayın.

Tatları iyi seçin

Perhizde olmanız, kilo vermek için uğraşmanız, sizin kötü yiyecekler yiyeceğiniz mananına gelmez. Perhizi açıklamak sizin elinizdedir. Dokusu, tazeliği ve tadı güzel olan besinleri seçin.  Perhiz yapmak lezzetsiz beslenmek mananına gelmez.

Baharat kullanın

Perhiz yaparken lezzet veren tatları kullanmak ve yediklerinizden keyif almak, sizin için yemek yemeği ve perhiz tasarınına uymayı kolaylaştıracaktır. Baharatlı yiyecekler tüketin. Böylelikle damağınız değişik lezzet arayışlarından uzak duracaktır.

Ödül

Kendinize bir küçük ödül koyabilirsiniz. Her şeyden yoksun kaldığınız hissi sizi bir müddet sonra kilo vermekten soğutabilir. Bu yüzden, haftada bir gün ödül koyun. En sevdiğiniz kurabiyeden birkaç adet veya bir küçük puding gibi bir ödül seçebilirsiniz.

Negatif düşünceler

Etrafınızda sizi muvaffak olamayacağınıza inandıran insanlar varsa, onlardan uzak durun. Her konuda negatif ve karamsar tipler, size sıkıntı verir. Kendinizi yapamayacağınız istikametinde etkilemeyin. Yaz geldiğinde giymek istediğiniz bikiniyi, kıyafetleri düşünün ve hedefinize doğru odaklanarak ilerleyin.

Kaynak: http://www.sizkadinlar.com/bahar-gelm...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın