Aşkın Gözü Kör Değil! Sevgiliniz İçin Yapmamanız Gereken 13 Davranış

-

Her insan ilişkisini fedakarlık yaparak kurtarabileceğini zannediyor. Bu aslında çok doğru bir düşünce değil! Sevgiliniz sizden olmadığınız biri gibi davranmanızı ve düşünmenizi isteyebilir. Bu istek karşısında söylemeniz gereken tek şey "HAYIR!" 

Gelin, hep birlikte yapmamamız gereken davranışlara bi göz atalım😉

1. Hayallerinizden vazgeçmeyin! Ne olursa olsun hayalini kurduğunuz şeylerin peşinden gidin. Kimsenin bunu engellemesine izin vermeyin!

2. Dış görünüşünüzü asla değiştirmeyin! Bırakın sizi olduğunuz gibi kabul etsin. Ona değişmeyeceğinizi gösterin.

3. Ailenize, arkadaşlarınıza ve sizin için değerli olan hiç kimseye arkanızı dönmeyin!

4. Kesinlikle yapacağınız hiçbir şey için izin istemeyin! Unutmayın o sizin sahibiniz değil, sadece sevgiliniz.

5. İşinizle dalga geçmesine ve işinize saygısızlık etmesine izin vermeyin!

6. Her istediği şeye "Tamam" demeyin! Hayır demeyi artık öğrenmelisin. Öğrendiğinde rahatlayacağına emin olabilirsin.

7. Cinsel hayatınızda söz hakkı sadece sevgilinizde olmasın!

Sevişmek istemiyorsanız bunu söyleyin. Kimse için istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz!

8. Sırf sevgilinizin hoşuna gitmedi diye aldığınız herhangi bir karardan vazgeçmeyin! Tabi o kararı uygulamayı çok istiyorsanız.

9. Hatasız olduğunuz konularda sırf onu kaybetmemek için hatalı pozisyona düşmeyin!

10. Bütün sorunlarını çözmeye çalışmayın! İkinizin de farklı farklı hayatları olduğunu unutmayın.

11. Yaptığınız şeyleri küçümsemesine izin vermeyin!

12. Önemli planlar yaparken ya da kararlar alırken etkisiz olmayın!

13. Artık bu oyunu bitirmenin zamanı geldi! Olmadığın biri gibi davranma ve kendin ol!

Bunları yapmıyorsanız önünüzde saygı ile eğiliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sesila00

Ama bilin bakalım ne eksik?

first_contact1

bütün sevgililer gebersin

alaboru

Şimdi evli olmak bir şey değiştirmiyor eşim benim sevgilim. Ona sormadan hayat ile kararlar alıp uygulamak ona direkt saygısızlık etmek demektir. Kiloma ve görünüşüme dikkat ediyorum çünkü bu kız bana böyle aşık oldu 150 kg obez amcalardan olursam beni yine sev diyemem. Ter kokarak yanında dolaşırsam yine beni sev diyemem. Bir işe kalkışmadan iznini istiyorum çünkü yaptığım şey hoşuna gitmeyebilir. Bir saat birşeylerden keyif almamak onu kırmaktan yeğdir. Bütün sorunlarımızı çözmeye çalışırız çünkü bu ilişkinin yürümesini istiyoruz. Bunların aksini tavsiye eden kişiler beni şaşırtıyor. Aşk adanmışlıktır. Aşk tutku, kıskançlık, sevgi, öfke, hüzün ve mutluluktur. Kaybetmemeye çalışın gençler bulursanız.

emekli_albay_himmet

Ya ne zamandır yazmıyorum, yazmıcaktım da.. Aburoski editörüm artık dayanamadım.. Lan bu ne.. Avrupa'da olsak tamam hani onlara söyle filan.. Yahu zaten bizde şişmekten tavan yapmış "benden güzeli, yakışıklısı, zengini yok" havasında bulunmaz nimet gibi, kaşıkçı elması gibi, her çektiği selfie Mars'a bayrak açılacak güzellikte olduğunu, çekindiği arabayla rakıyla arkadaşlarıyla efsane bir kare olduğunu düşünen erkek ve kadınlardan oluşan bir toplumdayız.. Bu onları daha da fişeklemekten başka bir şeye yaramıyor bence.. Ya bırak ilişkiyi insanlardan uzak durmaya çalışıyorum.. Bırak rakıyı, eve gelen hatunu nasıl göndereceğimi düşünüyorum, yemin ederim kitap okusam 5 kat daha faydalı insanlarla oturmak durumunda kalabiliyorum.. Ya anlatsam neler neler, hepsi de kültürlü, normal denecek insanlar.. Neyse sustum..

justice_fighter

çok haklısın dostum,ama yalnız da yaşanmıyo işte,kafayı kıracak dereceye geliyosun,diyelim ki gece yarısı hasta oldun,sana destek olacak biri lazım..ama sırf bunlar için de kimseyi bi ömür çekmek istemiyosun..işte kısır döngü..

justice_fighter

güzel tavsiyeler yalnız biraz bekara karı boşamak kolay içeriği olmuş.bence herkesin aklı var ve bunları biliyo ama aşık olunca öyle kolay değil hayır diyebilmek..biliyorsun ki kaybedeceksin,iplerin onun elinde,aşkın bitene kadar ayıya dayı diyorsun çünkü naaparsan yap bitmiyor ve yanlış yaparsan geri dönüşü zor oluyor.eniyisi hiç aşık olmamak çünkü bu saydıklarınızı yapanlar aşık değillerdir,öylesine takılıyolardır.keşke herkes yazdıklarınız gibi olsa,sevince götü kalkmasa,herkes sevdiğiyle olsa,birbirine adam gibi davransa..

Görüş Bildir