Artı Bir Tv'de Neler Oluyor?

 > 
25PAYLAŞIM

Aylardır maaşlarını alamayarak sıkıntı yaşayan Artı Bir TV çalışanları patronajla bugün yaptığı toplantıdan da sonuç alamadı. Bunun üzerine Yavuz Oğhan, Can Dündar ve Mirgün Cabas bugün canlı yayına çıkmadı.

Kapatılan Karşı Gazetesi’nin emekçilerinin haklarını alabilmek için başlattıklarını direnişin bir benzeri de Artı Bir TV'de başlamak üzere.

Gazeteciler.com'un haberine göre Artı Bir TV çalışanları seslerini duyurmak için bir de twitter adresi açtı. @artibirdirenis adlı hesaptan yapılan açıklamada aylardır maaşların ödenmediğine dikkat çekilirken kanal yönetiminden de bu konuda bir açıklama yapılmadığı belirtildi. Açıklama şöyle devam etti; "Ev kirasını, faturalarını ödeyemeyen arkadaşlarımız var! İşe gelebilmek için eşten dosttan borç alan arkadaşlarımız var! Çocuğuna okul harçlığı veremeyen arkadaşlarımız var! Biriken maaşlarımızı almadan kepenk indirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bundan böyle bizi yalanlarla oyalamanıza müsaade etmeyeceğiz. "

PATRON KANALIN YARISINI ÇALIŞANLARA DEVRETMİŞTİ

Artı1 TV’nin sahibi Altan Ertürk bir süre önce yaptığı açıklamada kanalı gazetecilerden oluşan bir yönetime devrettiğini belirterek "Yükü taşımak her gün daha da zorlaşıyordu" ifadelerini kullanmıştı.

Karşı gazetesinin ardından Artı Bir TV'de de çalışanların durumunun ne olacağı merak konusu...

Kaynak: gazeteciler.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir