Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ariana Grande'nin Kadınların Objeleştirilmesi Hakkında Tüm Dünyaya Verdiği Önemli Mesaj

-
Abone ol

Sevgilisiyle beraberken bir hayranı tarafından rahatsız edildiğinde resmen her kadının hissettiklerini mükemmel bir şekilde yazıya dökmüş Grande. BuzzFeed'de karşımıza çıkan Twitter gönderisi harika mesajlar içeriyor.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/benhenry/ariana...

Ariana Grande düşüncelerini belirtmekten hiç çekinmiyor, özellikle konu cinsiyetçi saçmalıklar olduğunda.

Geçenlerde sevgilisinin, bir hayranı tarafından "Ariana'ya çakabildiği için" tebrik edilmesi üzerine aklındakileri paylaştı.

Her şey bir fanın heyecanla Ariana ve sevgilisi Mac Miller'ı arabaya kadar takip edip "Ariana taş gibi. Ona çaktığını görebiliyorum." demesiyle başladı.

"Hasta ve objeleştirilmiş" hissettiğini ve o andan beri "incinmiş" olduğunu belirtti.

Ariana ekledi: "Ben bir erkeğin tatmin olmak için kullanacağı bir et parçası değilim. Ben, bana saygı ve sevgi duyan bir erkekle ilişki sürdüren yetişkin bir insanım."

Kapanış cümlelerini kadınlara yöneltti: "Bu tür anlar hakkında konuşmalıyız çünkü zararlılar ve içimizde bir utançmış gibi yaşıyorlar."

Ve bizi şu çarpıcı sözlerle vurdu: "Biz obje veya ödül değiliz. Bizler kraliçeyiz!"

Bugün sevgilimle yemek almaya gittik ve genç bir adam Mac'e büyük hayranı olduğunu söylemek için arabaya kadar peşimizden geldi. Gürültülü ve heyecanlıydı ve Mac sürücü koltuğuna oturduğunda neredeyse arabada bizimle oturuyordu. "Ariana taş gibi adamım ona çaktığını görebiliyorum!" diyene kadar her şeyi tatlı ve heyecan verici bulmuştum. 
*dur*
Ona çakarken? Ne?
Bu bazılarınıza büyük bir olaymış gelmiyor ancak ben hasta ve objeleştirilmiş hissettim. Ve söylediğinde tam orada oturuyordum. (?) o andan beri çok sessiz ve incinmiş hissettim. Bu tarz şeyler hep yaşanır ve bu anılar bir kadının korku ve kifayetsizlik anlayışını sarsar. Ben bir erkeğin tatmin olmak için kullanacağı bir et parçası değilim. Ben, bana saygı ve sevgi duyan bir erkekle ilişki sürdüren yetişkin bir insanım. Bu kadar genç insanın rahatlıkla bu ifadeleri kullanmaları ve kadınları objeleştirmeleri kalbimi kırıyor. Bu gece bu yaşadığım hakkında konuşmak istedim çünkü çok iyi biliyorum ki çoğu kadın  toplumda rahatsız edici şekilde bahsedilme hissini biliyor ve bir erkek tarafında istismara uğruyor. Bu tür anlar hakkında konuşmalıyız çünkü zararlılar ve içimizde bir utançmış gibi yaşıyorlar. Bir şey rahatsız hissetmemize sebep oluyorsa bunu paylaşmalı ve ses çıkarmalıyız çünkü yapmazsak bu devam edecektir. Biz obje veya ödül değiliz. Bizler KRALİÇEYİZ.

Mükemmelsin Ariana Grande!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilkimgrande

Kraliçe dediğin böyle olur işte.

mervearkun

Bir kadın olarak şunu söylüyorum ki sözleri gayet doğru. Ancak insanların gözünde yeteneklerin değil, vücudunu sergileyerek akılda kalıyorsan bu sözlere de katlanırsın.

moriarty.btl

kezban :)

holylilacrose

Vaoovv çok cool oldun tebrikler

takeflight

Yani seksli şarkılar yapıyolar seksli danslar yapıyorlar nasıl buna karşı çıkarlar?? Dans edip içinde cinsellik olan şarkılar söyleyenlere istediğimiz gibi sözlü ve hatta fiziksel tacizde bulunabiliriz! Benim beynimin sağ lobunun sol köşesinin 2. nöronuna göre dans edip şarkı söylemek kadını objeleştirmektir çünkü (?!). Ve bu kadınlar heeerr türlü muameleyi hak eder, ses çıkarmamalıdırlar. Ay neyse sakinim.

germanotta

turkish mf do you speak it ?

holylilacrose

Seksli danslar? Allah aşkına bir Türkçeni düzelt, "seksli" nedir ya?

takeflight

Evet kelimemiz "seks-li". Seks isim kök, -li isimden sıfat türeten yapım eki. "Seksli" isimken yapım eki alarak sıfat olmuş Türkçeye uygun bir kelime. Örnek cümle: Bugün çok seksli bir gün.

holylilacrose

Sen konuyu baya yanlış anlamşsın be :d "Bugün çok seksli bir gün." kabul ama, o cümlede kullandığın "seksli" ne gerçekten ya? Doğrusu "seks içerikli şarkılar"dır onun. Hadi iyi günler.

takeflight

Ben burada Birleşmiş Milletler' e yıllık ekonomi raporu yazmıyorum, alaylı bir anlatım şekli yaptım "seksli" kelimesini kullanarak ama mizahı kavramak zeka ister, zorlamayın fazla. İyi günler.

holylilacrose

Sen şey değil misin ya mizah yaptığını sanan sakat

eris

Dedi her klibinde şarkısında kendini objeleştiren kadın...

uzay-ruzgar

Pazarlama stratejisi... Selam cahil.

say_ma_name_gal

Selam multi milyoner genius, how you doing?

gamze-hc

Dedi her klibinde ağzı sulanan yobaz isteyen vücudunun her bir santimini her boktan yere gösterir sen kimsin bu onun herkesle seks yapmak istiyorum mesajını vermiyor siz kendinizi ne bok sanıyorsanız çirkin ördekler öyle algılıyorsunuz :d

holylilacrose

Bakma o zaman amk çomarı

Görüş Bildir