Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ariana Grande'nin Kadınların Objeleştirilmesi Hakkında Tüm Dünyaya Verdiği Önemli Mesaj

394PAYLAŞIM

Sevgilisiyle beraberken bir hayranı tarafından rahatsız edildiğinde resmen her kadının hissettiklerini mükemmel bir şekilde yazıya dökmüş Grande. BuzzFeed'de karşımıza çıkan Twitter gönderisi harika mesajlar içeriyor.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/benhenry/ariana...

Ariana Grande düşüncelerini belirtmekten hiç çekinmiyor, özellikle konu cinsiyetçi saçmalıklar olduğunda.

Geçenlerde sevgilisinin, bir hayranı tarafından "Ariana'ya çakabildiği için" tebrik edilmesi üzerine aklındakileri paylaştı.

Her şey bir fanın heyecanla Ariana ve sevgilisi Mac Miller'ı arabaya kadar takip edip "Ariana taş gibi. Ona çaktığını görebiliyorum." demesiyle başladı.

"Hasta ve objeleştirilmiş" hissettiğini ve o andan beri "incinmiş" olduğunu belirtti.

Ariana ekledi: "Ben bir erkeğin tatmin olmak için kullanacağı bir et parçası değilim. Ben, bana saygı ve sevgi duyan bir erkekle ilişki sürdüren yetişkin bir insanım."

Kapanış cümlelerini kadınlara yöneltti: "Bu tür anlar hakkında konuşmalıyız çünkü zararlılar ve içimizde bir utançmış gibi yaşıyorlar."

Ve bizi şu çarpıcı sözlerle vurdu: "Biz obje veya ödül değiliz. Bizler kraliçeyiz!"

Bugün sevgilimle yemek almaya gittik ve genç bir adam Mac'e büyük hayranı olduğunu söylemek için arabaya kadar peşimizden geldi. Gürültülü ve heyecanlıydı ve Mac sürücü koltuğuna oturduğunda neredeyse arabada bizimle oturuyordu. "Ariana taş gibi adamım ona çaktığını görebiliyorum!" diyene kadar her şeyi tatlı ve heyecan verici bulmuştum. 
*dur*
Ona çakarken? Ne?
Bu bazılarınıza büyük bir olaymış gelmiyor ancak ben hasta ve objeleştirilmiş hissettim. Ve söylediğinde tam orada oturuyordum. (?) o andan beri çok sessiz ve incinmiş hissettim. Bu tarz şeyler hep yaşanır ve bu anılar bir kadının korku ve kifayetsizlik anlayışını sarsar. Ben bir erkeğin tatmin olmak için kullanacağı bir et parçası değilim. Ben, bana saygı ve sevgi duyan bir erkekle ilişki sürdüren yetişkin bir insanım. Bu kadar genç insanın rahatlıkla bu ifadeleri kullanmaları ve kadınları objeleştirmeleri kalbimi kırıyor. Bu gece bu yaşadığım hakkında konuşmak istedim çünkü çok iyi biliyorum ki çoğu kadın  toplumda rahatsız edici şekilde bahsedilme hissini biliyor ve bir erkek tarafında istismara uğruyor. Bu tür anlar hakkında konuşmalıyız çünkü zararlılar ve içimizde bir utançmış gibi yaşıyorlar. Bir şey rahatsız hissetmemize sebep oluyorsa bunu paylaşmalı ve ses çıkarmalıyız çünkü yapmazsak bu devam edecektir. Biz obje veya ödül değiliz. Bizler KRALİÇEYİZ.

Mükemmelsin Ariana Grande!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mervearkun

Bir kadın olarak şunu söylüyorum ki sözleri gayet doğru. Ancak insanların gözünde yeteneklerin değil, vücudunu sergileyerek akılda kalıyorsan bu sözlere de katlanırsın.

moriarty.btl

kezban :)

holylilacrose

Vaoovv çok cool oldun tebrikler

takeflight

Yani seksli şarkılar yapıyolar seksli danslar yapıyorlar nasıl buna karşı çıkarlar?? Dans edip içinde cinsellik olan şarkılar söyleyenlere istediğimiz gibi sözlü ve hatta fiziksel tacizde bulunabiliriz! Benim beynimin sağ lobunun sol köşesinin 2. nöronuna göre dans edip şarkı söylemek kadını objeleştirmektir çünkü (?!). Ve bu kadınlar heeerr türlü muameleyi hak eder, ses çıkarmamalıdırlar. Ay neyse sakinim.

germanotta

turkish mf do you speak it ?

holylilacrose

Seksli danslar? Allah aşkına bir Türkçeni düzelt, "seksli" nedir ya?

takeflight

Evet kelimemiz "seks-li". Seks isim kök, -li isimden sıfat türeten yapım eki. "Seksli" isimken yapım eki alarak sıfat olmuş Türkçeye uygun bir kelime. Örnek cümle: Bugün çok seksli bir gün.

holylilacrose

Sen konuyu baya yanlış anlamşsın be :d "Bugün çok seksli bir gün." kabul ama, o cümlede kullandığın "seksli" ne gerçekten ya? Doğrusu "seks içerikli şarkılar"dır onun. Hadi iyi günler.

takeflight

Ben burada Birleşmiş Milletler' e yıllık ekonomi raporu yazmıyorum, alaylı bir anlatım şekli yaptım "seksli" kelimesini kullanarak ama mizahı kavramak zeka ister, zorlamayın fazla. İyi günler.

holylilacrose

Sen şey değil misin ya mizah yaptığını sanan sakat

eris

Dedi her klibinde şarkısında kendini objeleştiren kadın...

uzay-ruzgar

Pazarlama stratejisi... Selam cahil.

say_ma_name_gal

Selam multi milyoner genius, how you doing?

gamze-hc

Dedi her klibinde ağzı sulanan yobaz isteyen vücudunun her bir santimini her boktan yere gösterir sen kimsin bu onun herkesle seks yapmak istiyorum mesajını vermiyor siz kendinizi ne bok sanıyorsanız çirkin ördekler öyle algılıyorsunuz :d

holylilacrose

Bakma o zaman amk çomarı

iceicebaby

neredeyse tüm şarkıları cinsellikle alakalı olan birinin objeleştirilmekten dem vurması da çok samimi. biz "normal" kadınlar hiçbir şey yapmasak bile tacize uğruyoruz yavrum sen çok da şey yapma yani.

uzay-ruzgar

Pazarlama stratejisiden anladığın buysa MBA dersleri görmelisin...

schrodingerr

dostum bence sende babanın parasıyla özel üniversitede gittiğin şu MBA programını bitiriver zira dersleri görmekle yetinmişsin :) pazarlıyorsun ancak neyi? müziği. Müzik nedir? kulaklara hitap eden birşeydir yani ana ürün müzik ve şarkıcının sesi ha tabikide tutundurma çalışması olarak dans eklemek başarıyı arttırır örneği çok zaten haklısın.ancak bu yaptığı şey ürünün niteliği değiştiriyor önüne geçiyor , albümünü sesinin yanında danslarıyla ve göze hoş gelen fiziğiyle süslüyor bu doğru olan . bunların yaptığı ise cinsel organını gozümüzün içine sokarak dans etmenin yanında bazende şarkı söylüyor yani kısaca biri sesiyle pazarlarken diğeri vücudu ile pazarlıyor bahsettiğimiz şey müzik yani ana madde ses sen düşün :)

schrodingerr

dur şu an o yıllardır ağzınızda pelesenk olan cümleyi söylediğini duyar gibiyim (ımı sıks sıttırır) evet seks sattırır ama promote etme amaçlı ve ayrıca seksten kastı seksapalite (kişinin feminenliği ya da maçoluğu) mesela örneklerle konuşayım bu arkadaşların(nicki minaj bu vs vs) youtube kanallaırına bak açık ara sadece canlı performans ya da klipli şarkıları tıklanmıştır ve albümlerinde bulunan ama klibi olmayıp diğer bir deyişle sadece seslerini kullanarak yaptığı ürünler beğenilmemiştir zira ses hitap etmemektedir söz yazarlığıda. söz yazarlığına girmeyeceğim rezillik ayyuka çıkmasın. ama mesela ses olarak hitap eden kişiler (adele,ed sheenan) gibi baktığında bir sürü yayınlanmamış klibi olmamış şarkıları dinlenir neden zira ürün iyidir .

schrodingerr

kapanışta son olarak şu var. Adele'e bak kadın normal normal giyiniyor hatta kliplerinde görünmüyor bile ve kendisi ödüle doyamıyor. ama bu arkadaşlara baktığımda goremiyorum grammy ödüllerinde yılın şarkısı ödüllerine aday bile olabildiklerini ki bu çok kırıcı birşey. ha mesela güzel orneklerde var eskiden en iyi yapanlardan biri Jennifer lopez sesi var,dans şovları iyi,arada cüretkar kıyafetler giyiyor fiziği hoş göze hitap ediyor. bak seks sattırır bu işte . erotizm mesela magnum cikolata reklamlarında nasıl yapıyorlar kadın ısırıyor yavaşça bu işe orada çıplak bir kadın yok bunların yaptığı bu.

schrodingerr

onları yapmaya çalıştığı bir ürünü özelliğinden farklı sattırmak mesela kadın corabının corap olarak değilde otomotiv sektöründe ufak tamirler icin kullanılması çorap oalrak kalitesiz olması bu firmanın hosuna gitmez zira hedef kitlesini mutlu edememiştir ar-ge çalışmaları yetersiz ve başarısızdır.ha bunlar zamanla daha da artacak insanlar tüketir eskiden üstsüz djler vardı patladı bir ara sonra on alışıldı biri komple soyundu çıplak djler cıktı şimdi bu danslar yarın bir gün sahneden mastürbasyon yaparken şarkı söylerlerse şaşırmam. saygılarımla ortalama bir üniversite bitirmiş 5 yıldır sektörde çalışan MBA'siz bir ırgat.

uzay-ruzgar

Hepsini okumaya üşendim. ok.

schrodingerr

hoşgörüden anladığın buysa psikolojik tedavi görmelisin...

marilyn-manga

şarkı cinsellikle alakalıysa ne olmuş? onu aşşağılamak mı gerekiyo?

holylilacrose

Asla bir Ariana olamayacağın için kudur bebeğim

Görüş Bildir