Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Apple News Ücretli Makaleler Sunacak

Anasayfa > Iq > Teknoloji

İçerikleri için ücret isteyen yayıncıların Apple’dan bekledikleri iyi haber geldi.

Apple ülkemizde henüz servise başlamayan yeni haber uygulaması için ücretli abonelik getirmeye hazırlanıyor. Eğer bu durum gerçekleşirse, yayınları için para talep eden şirketler için bu oldukça köklü bir değişim olacak. Uygulamada şu anda sadece haberlerden alıntılar sunuluyor ve aboneler için giriş sistemi sağlamıyor. Yeni özellik ise ücretsiz olarak tüm yazıyı okuyabilme seçeneğini değiştirecek ve reklam geliri kazanan yayıncılar için oldukça yeni bir tecrübe olacak.

Reuters’ın belirttiği üzere, böyle bir hamle yapmak Apple’a oldukça büyük getiri sağlayabilir. Bu getiri sadece yazı için para ödenmesi değil, aynı zamanda haberler ile Facebook durum güncellemesi ayrımını da sağlar. Bu uygulamanın iOS uygulamalarıyla ne zaman ve nasıl çalışacağı ile ilgili bir detay açıklanmadı ancak Apple’ın Mart’taki etkinliğinde ya da daha öncesinde detaylar gelecek gibi görünüyor.

Kaynak: http://www.engadget.com/2016/01/27/ap...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?