Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Kobani Zirvesi

Ankara'da Kobani Zirvesi

FreiGeist
09.10.2014 - 11:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP heyeti Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Sırrı Süreyya Önder çıkışta kısa bir açıklama yaptı. Önder 'Açıklamayı Eş Genel Başkanlarımız yapacak. Gelinen nokta kritik' diye konuştu

Kobani'ye destek için eylem çağrısında bulunan HDP'den bir heyet Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya geldi. Görüşme 23 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili hükümet kanadından gelen sert açıklamaların hemen ardından geçekleşti.

Görüşme 10.00'da Başbakanlık'ta başladı. Görüşmenin ana gündem maddesi Kobani'ye destek için HDP'nin yaptığı eylem çağrısı ve sonrasında çıkan olaylar olacak.

Görüşme sonrası HDP heyetinden Sırrı Süreyya Önder açıklama yaptı.

İşte Önder'in açıklaması

Öncelikle son olaylarda hayatını kaybeden 23 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gelinen noktayı Sayın Akdoğan ile değerlendirdik. Kaygılarımızı ilettik, onun kaygılarını dinledik. Burada edindiğimiz izlenimleri eş genel başkanlarımıza aktaracağız. Hepimizin ortak muradı Sayın Öcalan'ın başlatmış olduğu müzakere sürecinin sekteye uğramadan bütün ülke için bir demokratik kazanıma dönüşecek şekilde ilerletmek. Gelinen noktada vahim katliamlar var. Bugün tüm bunların çözüm şekli anlamlı diyalog sürecini kaybetmemekten geçiyor. Hükümetin IŞİD’in üzerine gideceğiz demesi yeter.

Önder, görüşmeyle ilgili detayların HDP eş başkanlarıyla yapılan istişareden sonra açıklanacağını söyledi.

Posta

Kaynak: http://www.posta.com.tr/siyaset/Haber...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0