Görüş Bildir
Haberler
Android Wear'ı Herkes Kullanamayacak

Android Wear'ı Herkes Kullanamayacak

Batuhan
30.06.2014 - 12:32

Android Wear'ı Herkes Kullanamayacak

Google tarafından akıllı saatler için geliştirilen Wear işletim sistemli ürünler herkes tarafından kullanılamayacak. Bunun en önemli sebebi ise sadece belli telefonların Wear'ı desteklemesi.

Mobil işletim sistemi alanında en büyük paya sahip olan Google şimdi de gözünü giyilebilir teknolojilere dikti. Firma, geçtiğimiz aylarda sadece akıllı saatlerle kullanılabilecek Wear isimli yeni bir işletim sistemini tanıtmıştı.

Wear ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli olurken, yeni ürünler de duyurulmaya devam ediyor. Wear işletim sistemi kullanan LG'nin G Watch, Samsung Gear Live ve Motorola Moto 360 akıllı saatleri duyurulan ürünler arasında yer alıyor.

Wear işletim sisteminin akıllı telefonlarla beraber çalışabilmesi için telefonda Android'in 4.3 sürümünün bulunması gerekiyor. Günümüz üst düzey akıllı telefonlarında birçoğunda Android'in bu sürümü kullanılıyor. Ancak oranlara baktığımızda piyasadaki telefonların yaklaşık yüzde 25'inin Wear ile uyumlu olduğu görülüyor.

Her telefonla kullanılamayacak

Wear işletim sistemi kullanan akıllı saatler telefon senkronizasyonu olmadan da kullanılabiliyor. Ancak o zaman etkileşimli özelliklerin hiçbiri çalışmıyor. Yani bu tip bir akıllı saati satın almadan önce beraber kullanılacak akıllı telefonun hangi işletim sistemine sahip olduğunu kontrol etmek gerekiyor.

Kaynak: Google

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/and...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Umut Yılmaz

sadece 4.3 te değil, 4.3 ve üzeri tüm android sürümlerinde. bunun sebebi 4.3 öncesindeki android sürümlerinde bluethoot konusunda bazı düzenlemelerin eksik o... Devamını Gör