Amerika Emlak Piyasasının Gelmiş Geçmiş En Pahalı Evi: 250 Milyon Dolarlık Bel Air Malikanesi

-

QVC el çantalarının sahibi, ultra zengin Bruce Makowsky tarafından yaptırılan emlak, Los Angeles'in Bel Air mahallesinde bulunuyor. Dailymail'den derlediğimiz bu habere göre ise 250 milyon dolarlık uçuk fiyatın içine 12 yatak odalı, 21 banyolu, 130 sanat eserini barındıran bu evin yanında 30 milyon dolarlık araba koleksiyonu da dahil!

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

3500 metrekarelik malikane ABD'nin emlak piyasasında sunulmuş gelmiş geçmiş en pahalı ev olma özelliğini taşıyor. Evet 1 trilyon liralık bir saray daha doğrusu!

Evin şimdiki sahibi el çantası markasıyla zengin olmuş Bruce Makowsky, mevcut tasarımın da yaratıcısı.

Kendi lüks ve ışıltılı hayat tarzını evin her yerine nüfuz ettirdiği belli. Burası şekerleme ve oyun odası, 200.000 dolar maliyetinde şekerler ve birkaç tane langırt masası bulunuyor.

Şeker odasının bir yanında ise bowling odası var. Bütün mobilyalar burası için özel tasarlandı.

James Bond temalı, 40 kişilik sinema salonu ise toplamda 2 milyon dolara mal olmuş! Koltuklar İtalyan derisinden yapılma ve geriye yatırılabiliyor.

Alev geçirmez cam parçaların içinde sergilenen bu Hermes Equateur Şal, değerli taşlar ve incilerle süslenmiş kaşmirden.

Evde sergilenen 130 tane sanat eserinden biri... Liao Yibai adlı sanatçının Leica fotoğraf makinesi çalışması.

250 milyon dolarlık etiket sadece evi ve arabaları içermiyor. Bruce Makowsky ayrıca evde tam zamanlı çalışacak ve orada yaşayacak 7 adet çalışanı da fiyata dahil ediyor. 2 yıllık maaşları ödenmiş bile!!!

Zengin iş adamı son 6 yıl içinde 9 farklı milyardere ev sattı. Bu mega-malikane tasarım fikrini ise zenginlerin teknelerine harcadıkları parayı görünce bulmuş.

"Günümüzde artık insanlar yılda 8 hafta kullanabilecekleri teknelere 300 milyon dolar veriyorlar. 30 milyonluk 40 milyonluk evlerde oturuyorlar."

Bu durum Makowsky'ye oldukça saçma geldi ve o da lüks bir yata denk gelecek evler tasarlamayı hedefledi. Yaptığı son açıklamaya göre ise bu 250 milyon dolarlık evin talipleri onu aramaya başlamış bile.

Evi satan alan kişi bu eski Lamborghini duvar saatlerini, antika tüpleri ve 1892 yılında kalma yangın söndürücüleri de duvar sanatı zevkine katmış olacak.

Havuzun yanında yalnızca dekorasyon amaçlı...

Gale Hart'ın ateşli silah temalı sanat eserlerinden birkaç tane daha var evde.

Evin tepesinde dekoratif olarak duran helikopter ise 1984 ile 1987 yılları arasında yayınlanmış 'Airwolf' dizisindeki orijinal makine.

Bazı ünlü rock yıldızlarına ait gitar sergisi de evin bir parçası.

Bruce Makowsky'nin dokunuşları her alanda görülüyor. Lüksün ve parıltıların etkisi ihtişamlı!

Ama gerçekten helikopterle eve gelmek isterseniz kullanabileceğiniz bir başka pist var.

Evdeki sanat eserleri 'vintage' dokuya uygun şekilde tercih edilmiş.

Bruce Makowsky'nin kendi seçtiği şarap ve şampanyalarla dolu iki farklı mahzen de evin altında bulunuyor.

Evin içinde 'gerçekten evde olmanın verdiği mutluluk' hissini öne çıkarmak istediğini söylüyor ünlü iş adamı.

Evin yapımı toplamda 4 yıl boyunca 250'den fazla kişinin çalışması ile tamamlandı.

Eğlence odasındaki televizyonun büyüklüğü ve 3 boyutlu görünümü ise muazzam.

Los Angeles'in Bel Air kısmını tamamen ayaklar altına seriyor. Bu fiyatla dünya üzerinde yalnızca 1,810 milyarderin parası bu eve yetebilecek durumda.

Evin garajında 12 lüks araç yer alıyor. 15 milyon dolarlık Von Krieger 1936 model Mercedes 540 K Special Roadster ve 2 milyon dolarlık türünün tek örneği Pagani Huayra bu araçlardan ikisi.

Evin içinde bir insanın yapmak istediği her aktivite düşünülmüş.

Evin sahibi zengin iş adamı ise evi sadece belirli adaylara göstermek istediğini söylüyor.

Zaten ABD içinde de parası bu evi satın almaya yetebilecek 500 kişi var.

Bruce Makowsky yaptığı açıklamalarda üzerine basa basa aynı şeyi anlatıyor. "İnsanın parası varsa evine harcaması kadar akıllıca bir şey yoktur!"

Eeee mantıklı! Parası varsa!!! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emlakmimar

Makowsky'nin son söylediği söz, aslında ülkemizde yıllarca uygulanan bir felsefe. Önce ev almam lazım mantığı, önce kafasını sokacağı bir yer olması düşüncesi... Evin satılamadığı için değerinin çok çok altına düşmesi de ilginç tabi. Emlak piyasası bu tip çok fazla fırsata gebedir. 250 milyon dolara alan alsaydı ne olacaktı? en az 60 milyondan fazla zarar. Yazık değil mi o paraya. Hatta belki 188 milyon bile fazla olabilir o eve, yine de pazarlık yapmak lazım.

gokhan-kaptan1

Beylikdüzü satılık ilenların yeni adresi ister ilan ver, ister al , ister sat İstanbul beylikdüzü sıfır satılık daireler, beylik düzü satılık, beylik düzü ucuz daire, Beylikdüzü satılık ucuz daire fiyatları

savranca

keriz kavurması geldi aklıma nedense :)

ahmtbkmzci

1 trilyon lira değil zaten ev 1 milyar lira

einworld

Öyle güzel bir ev nasıl karman çorman edilir in resmi olmuş bu. Böyle evleri beğenirim severim ama evet bana da ofis gibi geldi. Biraz şundan biraz bundan olsun derken karışmış. Bi soğukluk var. O ev benim olsa sıcak sade ve şık bir şekilde döşerdim. Hayaller ve hayatlar işte. Gene zenginin parası züğürdün çenesini yordu bak. Neyseee.

Görüş Bildir