Görüş Bildir
Haberler
Ali İsmail'in Yıldönümünde Bir Öğrenci Sopayla Dövüldü

Ali İsmail'in Yıldönümünde Bir Öğrenci Sopayla Dövüldü

adem kara
03.06.2014 - 14:11

Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın dövülüp öldürülmesinin üzerinden bir yıl geçerken Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okuyan Ceren Ünver, iddiaya göre, kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Ünver, bir araç içinde götürüldüğü ıssız bir tarlada, dört kişi tarafından sopa ve tekmelerle darp edildi.

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyan Ceren Ünver, iddiaya göre, 2 Haziran’da saat 01.30 sularında çalıştığı kafeden çıkıp evinde giderken, bir arabadan inen dört kişi tarafından zorla alıkonuldu. 

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, araca bindirilen Ünver’in kafası bacaklarının arasına sıkıştırıldı. Hareket halindeki araç, bir süre sonra durduruldu. Araçtan indirilen Ünver, bir tarlada öldüresiye dövüldü. Saldırganlardan biri sopayla, diğerleri tekme ve yumrukla Ünver’e vurdu. İddiaya göre saldırganlar, Ünver’e “Geçmişini biliyoruz, ayağını denk al, bu sana ikinci uyarımız” diye tehdit etti. En son sopayla ense köküne vurulan Ünver, baygınlık geçirdi. Ünver, gözlerini oturduğu apartmanın giriş katında açtı. Ünver, saldırıdan önce sivil polisler tarafından izlendiğini iddia etti.

Arkadaşları tarafından Eskişehir Yunus Emre Delet Hastanesi’ne götürülen Ünver’in sağ gözü, kafasının sol tarafı ve boynunda kimi morluklar ve kızarıklıklar saptandı.

Ünver’in üyesi olduğu Demokratik Haklar Platformu (DHF) üyeleri dün Eskişehir’de bir basın açıklaması yaparak, saldırıyı protesto etti. Bugün de Ünver’in suç duyurusunda bulunmayı bekleniyor.

Emniyetin açıklaması

Bu arada, dün bir açıklama yapan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Ünver’in Şirintepe Mahallesi’nde darp edildiğine dair bir müracaatı olduğu ve kimler tarafından darp edildiği yönünde çok yönlü soruşturmanın devam ettiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Ceren Ünver isimli şahsın 1 Haziran gecesi sivil polislerce kaçırılarak dövüldüğü şeklinde sosyal medyada bazı haberlerin yer aldığı görülmüştür. Şahsın müracaatında kendisini polislerin dövdüğüne dair beyanı olmadığı gibi böyle bir konuya dair bir bulgu, müracaat, şüphe ve iddia edildiği gibi darp sırasında telsiz sesi vesaire yönünde bir bilgide bulunmamakta olup, kendisini darp edenlerin ortaya çıkarılması çalışmaları sürmektedir. Ceren Ünver ile detaylı konuşulup faillerin bulunmasına yönelik plaka, eşkal ve benzeri bilgiler alınmaya çalışılmaktadır.”

Haber: İsmail Saymaz | Radikal 

Kaynak: CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam