AKP ve MHP'li Vekillerin 'Sağlıkçı' Kontenjanından Aşılanması Tepkilerin Odağında

1.9bPAYLAŞIM

AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan 'sağlıkçı' kontenjanından aşı oldu. Milletvekillerinin aktif olarak mesleklerini yapmadıkları halde öncelikli olarak aşılanmasına sosyal medyadan tepkiler geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin dün ilk koronavirüs aşısını yaptırmasının ardından bugün de sağlıkçıların aşılamaları başladı. Türkiye Eczacılar Birliği’nden edinilen bilgiye göre eczacılar da aşı oluyor. Aşılama için sağlıkçılar önce randevu alıyor, daha sonra aşı yaptıracağı merkeze giderek aşısını oluyor.

Sağlıkçı milletvekilleri de aşılanıyor

AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin de sağlıkçı kontenjanından bugün ilk aşı olan ekipte yer aldı. Eczacı olan Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin, aşılarını oldu. 

Gültekin, aşı olduktan sonra Twitter’dan “Aşımı oldum. CoronaVac aşısına, Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı. Bugün de Niğde’mizde sağlık camiamızın bir parçası olarak eşimle birlikte ilk aşıyı yaptırıp aşılama sürecini başlattık” açıklamasını yaptı.

MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan da sağlıkçı kontenjanından aşı yaptıran vekillerden oldu. Anestezi uzmanı Dr. Taşdoğan aşı olduğunu sosyal medya hesabından “Hekim olarak ilk Covid-19 aşımızı Abdülkadir Devlet Hastanesi'nde yaptırdık. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum” mesajıyla duyurdu.

Milletvekillerinin sağlıkçı kimlikleri nedeniyle öncelikli aşılanmasına sosyal medyadan tepkiler geldi 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
voyager26

Öncelik 100 yaş üzeri olmasına rağmen her nasılsa olmuş işte:))

bmod1

sağlık camiasında ''aktif'' olarak görev almışlar çalışıyorlarsa haklarıdır ancak çalışıyorlarmı derseniz herkes cevabını biliyor zaten

fatihseyhan

Bunlar şimdi aşı olduğuna göre sağlıkcımı oluyorlar.sağlıkçılara verilen pandemi destek paralarından da yararlandınızmı?

csa

iyi işte.Hatta ben kendi hakkımı da onlara veriyorum. Hani 3-4 aya etkisi kaybolursa falan diye bir doz da benden hediye olsun. Bana lazım değil :D

dogarafik

Ne güzel işte yan etkileri ilk onlarda görürüz. :D

Görüş Bildir