Görüş Bildir
Haberler
Ahmet Çakar Fransa'yı Ayağa Kaldırdı

Ahmet Çakar Fransa'yı Ayağa Kaldırdı

Batuhan
13.01.2015 - 10:36

Eski hakem ve ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, FIFA Altın Top ödül töreninde Jerome Valcke'nin Şenes Erzik'i omuzundan tutup çekmesine tepki gösterdi.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol' programında eski hakem ve ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, Ballon d'Or ödül töreninde Jerome Valcke'ın Şenes Erzik'i omuzundan tutup kenara itmesine çok sert tepki gösterdi.

'ÖKÜZLÜKTÜR'

Ahmet Çakar, FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'nin UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e yaptığı hareket için 'Öküzlüktür' dedi. Bu sözlerin ardından Twitter'da açılan #öküzjeromevalcke hashtag'ı dünyada zirveye çıktı.

Bu olay Twitter'da trend topic olunca başta Fransa olmak üzere Avrupa'nın bazı ünlü kanallarındaki spor programları da olayı anında öğrendi ve Ahmet Çakar'ı ekranlara taşıdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'MAHKEMEYE VERMEZSENİZ ADAM DEĞİLSİNİZ!'

Ahmet Çakar, 'Ey Fransız kanalları, mahkemeye vermezseniz adam değilsiniz. Benim peygamberimin karikatürüne 'ifade özgürlüğü' diyorsunuz, Jerome'ye 'öküz' demişim çok mu? İnanın öküze hakaret ediyorum. Bütün öküzlerden özür diliyorum. Fransa Devlet Başkanı'nın Türkiye'den özür dilemesi gerekir' ifadelerini kullandı.

Türkiye

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/spo...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın