Abdullah Cömert'i Gaz Fişeğiyle Vuran Polis Görev Başında

 > 
45PAYLAŞIM
Abdullah Cömert'i Gaz Fişeğiyle Vuran Polis Görev Başında

Hatay’daki Gezi eylemlerinde 22 yaşındaki Abdullah Cömert ’i gaz fişeğiyle vurarak ölümüne neden olan ve 25 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan polis memuru Ahmet Kuş ‘un halen Antakya Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevinin başında olduğu ortaya çıktı. 

Ahmet Kuş hakkında açılan davanın ilk duruşması ‘da Hatay 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. 

Kemal Göktaş’ın haberine göre mahkemenin hazırladığı tensip zaptında Kuş’un adresi olarak, Antakya Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü gösterildi. 

 Tutuklama talebine yanıt yok

Cömert ailesinin avukatları da Kuş’un ‘olası kastla öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığına dikkat çekerek, mahkemeden sanığın tutuklanmasını talep etmişti. Avukatların iddianamenin kabul edilmesinin ardından başvuruya ilişkin henüz bir karar verilmezken, mahkemenin tutuklama talebini ilk duruşmada değerlendirme eğiliminde olduğu ifade edildi.

İddianame iade edilmiş

Bu arada Savcı Murat Üzüm’ün, üç Akrep aracından gaz fişeğinin atıldığı olaylar sırasında, Cömert’i hangi Akrep’ten atılan gaz fişeğinin öldürdüğüne ilişkin görüntüleri inceleyerek, sanık Ahmet Kuş hakkında yaklaşık iki ay önce iddianame düzenlediği, ancak Başsavcılığın, TİB’e yazı yazılarak cep telefonu sinyal bilgilerinden sanığın o an itibariyle orada olduğuna ilişkin bilginin netleştirilmesini isteyerek iddianameyi iade ettiği anlaşıldı.

Savcılığın bunun üzerine TİB’le yazışmalar yaptığı, ancak TİB’in savcılığın istediği bilgileri değil, arama-aranma kayıtlarını gönderdiği belirtildi. TİB’den gereken bilgileri alamayan savcılığın iddianamesi bu defa Başsavcılık’tan onay alınarak mahkemeye gönderildi, mahkeme de iddianameye kabul etti.

Diken

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir