Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

90 Yaşındaki Öğretmenin Başına Bakın Ne Geldi!

-
Abone ol

Hiç kimse ilkokul öğretmenini unutmaz. Bazı öğretmenler vardır ki, onlar da öğrencilerini unutmazlar. İşte size bu durumla ilgili tatlı bir hikaye...

Lorly Schik, tam 50 yıl öğretmenlik yapmış bir kadındı.

Kendisi öğretmenlik görevine 1940'lı yıllarda Minnesota'da başlamış, 1989 yılında son vermişti. O kadar yıl geçmesine rağmen Lorly, bütün öğrencilerinin suratlarını ve isimlerini hatırlayabiliyordu.

Aradan yıllar geçti. Eşi vefat ettiğinde Bayan Schik 90 yaşındaydı.

Bu acı kayıptan sonra küçük bir daireye yerleşti.

Bir gün haberleri izlerken hiç ummadığı bir sürprizle karşılaştı.

İzlediği haber programı KARE 11 Sunrise isimli sabah haberleri programıydı.

İzlediği program ona bir şeyi hatırlatmıştı. Hemen öğrencileriyle fotoğraflarının olduğu bir albümü açtı ve bir çocuğu gördü.

Haber programının sunucusu, onun 30 yıl önceki öğrencisiydi.

Öğretmen onu görür görmez tanıdı.

Lorly Schik, sunucunun ailesine şu satırları yazdı:

"Otuz yıl önceki öğrencimin şimdi haber kanalında sunucu olduğunu görmek beni gururlandırdı. Oğlunuzun siyah saçlarını ve küçük sırasında oturan halini dün gibi hatırlıyorum."

Aile, mektubu ve yaşlı öğretmenin ziyaret isteğini derhal oğullarına ilettiler. Sunucu hemen teklifi kabul etti.

Öğretmen ve öğrencisi 30 yıl sonra tekrardan bir araya geldiler.

Öğretmen ve öğrencisi oturup eski anılarını tazelediler. Yıllardır başlarından geçenleri birbirleriyle paylaştılar.

Lorly Schik, öğrencilerine dair her şeyi saklamıştı. Çocuğun annesinin 1988 yılında öğretmene yazdığı mektup da sakladıkları arasındaydı.

Mektupta şöyle yazıyordu:

“Size, Cory’e harika öğretmenlik yaptığınız için teşekkür etmek istiyorum. Sizinle geçirdiği her dakikadan zevk aldığını bize sürekli anlatırdı. Gelecek sene öğretmeninin siz olmayacağını duyduğunda ne kadar çok ağladığını hayal bile edemezsiniz. Cory’nin aklından ve kalbinden asla çıkmayacaksınız. Bu kadar mükemmel bir öğretmen olduğunuzdan dolayı tahmin ediyorum ki diğer öğrencileriniz de bu konuda aynı fikirdeler.”

Yıllar sonra bir öğretmen ve öğrencisinin bir araya gelmesi gerçekten çok duygulandırıcı.

Lorly ve öğrencisine selamlarımızı yolluyoruz...

Video:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulnur-arali

Bizde de boyle hocalar olsa keşke :(

ahmet.burma.9

Sene 1970'ler. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin Gümülceli kasabasında yer alan bir ilkokulda ilkokul öğrencileri, siyah önlükleri ile fotoğraf çektiriyorlar. Aradan geçiyor 45 sene. Eski defterler açılıyor, facebook üzerinden fotoğraf paylaşılıyor ve o fotoda yer alan kişiler ile iletişime geçiliyor. Küçük çaplı da olsa bir grup kuruluyor. O dönemde öğretmenlik yapan Fatma öğretmende gruba dahil oluyor. Sağ baştan bütün öğrencilerin adını ve soy adını saydıktan sonra diyor ki; "Bu fotoğrafa o gün hasta olduğu için katılamayan Hatice'de öğrencilerimin arasındadır." Nasıl bir sevgi ile bağlandıysa o çocuklara aradan 45 yıl geçmesine rağmen isimlerini ve hatta sağlık durumlarını dahi hatırlıyor. Bir nesli yetiştiren, öğrencilerini kendi çocuklarından ayrı tutmayan o güzel öğretmenlere şimdilerde çok ihtiyacımız var...

Görüş Bildir