13 Yaşındaki Türk, ABD'de Evsizler İçin Dernek Kurdu: San Diego'da 23 Ocak 'Kenan Pala Günü' İlan Edildi

 > -

Kış aylarında hava koşulları hepimiz için oldukça zorlayıcı olabiliyor. Evsizler içinse durum gerçekten çok daha ciddi. Vücut ısısını koruyacak bir kıyafetten veya yiyecekten mahrum olmak en büyük sıkıntıları diyebiliriz. İşte tüm bu sorunları bir nebze de olsa azaltmak için ABD'de henüz 13 yaşında olan Kenan Pala evsizlere destek sağlayacak bir dernek kurdu. Çalışmaları nedeniyle California Valisi San Diego’da 23 Ocak'ı ’Kenan Pala Günü’ ilan etti.

Kenan Pala'nın geçtiğimiz yıl kurduğu 'Kids4 Community' derneği diğer üyeleriyle beraber evsizler için çalışıyor.

Dernek geçen yıl 8 binden fazla paketi evsizlere ulaştırdı. Paketlerde yiyecek içecek, sabun, şampuan gibi temel gıda ve temizlik malzemeleri yer aldı.

Yapılanlar bununla da sınırlı değil San Diego'da 3 bin öğle yemeği evsizlere ulaştırıldı.

500'den fazla ailenin kıyafet ihtiyacı karşılandı. Yeni yılda da iki bin çocuğa hediye verildi.

Kenan Pala, yaptığı çalışmalardan ötürü ABD'nin en iyi gönüllü gençleri arasına girmiş ve nisan ayında ödülünü Olimpiyat Şampiyonu, rekortmen yüzücü Michael Phelps’ten almıştı.

prnewswire2-a.akamaihd.net

Yine geçtiğimiz yıl 10 arkadaşı ile okulunun spor salonunu 4 bin mısır gevreği ve yulaf ezmesi kutusuyla 4 saatte mozaik şeklinde kaplayarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırmıştı.

Dün de düzenlen törenle 23 Ocak 'Kenan Pala Günü' ilan edildi. Pala törende yaptığı konuşmada yardımlaşmanın önemini anlattı 👇

Doğan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, babası Serhat Pala, annesi Zeynep Ilgaz Pala ve kardeşi Arden Pala’nın arkadaşlarıyla sürdürdüğü çalışmalara önemli destek ve katkı verdiğini dile getiren Kenan Pala, şöyle dedi:

“Okul müdürüm Dan Lang, Kristin Gaspar ve Kaliforniya Valisi’ne teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Ailem Türkiye’den San Diego’ya gelmiştir. Sevdiklerimizin yardımları olmasaydı buralara ailecek gelemezdik. Bu nedenle insanlara yardım yapmayı bir borç biliyorum. Yürümeye başladığımdan beri birileri için yardım topluyorum, yardım ediyorum. San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Eğer herkes bir yardım yaparsa, her gün 3 milyon yardım sağlanmış olur. Hayatımız daha mutlu ve huzurlu geçer. San Diego’da yaşayan insanları yardım yapmaya davet ediyorum.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDiegoGuinness Rekorlar KitabıMısıryiyecek
Görüş Bildir