Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

11 Fotoğrafta Keyfe Keder Hazırlanmış Bir Toyota Crown

29PAYLAŞIM

1. Otomobil bir Toyota Crown. Sahibi ona Kudzzilla adını takmış. Bakıldığı zaman standart bir otomobil olmadığı çok açık! Baştan aşağı her şeyi değiştirilmiş! http://www.mobilotoservis.com/

2. Bu tarzın adına Low Rider deniliyor. Amaç otomobilin tavanını ve yere yakınlığını daha da aşağılara çekmek! Biraz garip gibi dursa da özel bir tarza sahip olduğunu kabul etmek gerekiyor!

3. Otomobilin Orijinal görüntüsüne baktığınız zaman pek alakası yok! Standart bir görünüme sahip olan Toyota Crown ‘un her yeri değiştirilerek bambaşka bir hale getirilmiş.

4. Otomobilin Tavanı, boyası, iç döşemeleri ve jantları baştan aşağı değiştirilmiş. Tavanı eskisine göre yaklaşık 5 cm kısaltılmış. E peki arabaya nasıl sığıyorlar dediğinizi duyar gibiyiz! Sahibi bunu da düşünmüş olacak ki otomobilin koltuk oturma yapısını da alçaltarak tıpkı bir Roadster otomobil oturma düzeni yaratmış.

5. Tamponlar, farlar, ızgaralar… Saydığımız tüm parçalar ya başka otomobilden alınarak modifiye edilmiş ya da özel sparişle otomobile özel olarak ürettirilmiş. Bu da yapılan işin ne kadar masraflı ve emek gerektirdiğini gösteriyor.

6. Otomobilin salıncakları, ön düzeni ve amortisörleri tamamen değiştirilmiş. Bu kadar yere yakın bir otomobile standart amortisör ve yaylarla ulaşamayacağını anlayan araç sahibi otomobiline yükseklik ayarlı özel amortisörler uygulayarak.

7. Otomobilin iç kısmında ise komple deri malzemeler tercih edilmiş. Direksiyondan koltuklara kadar farklı bir tasarım ve motifler kullanılmış. Zaten bu otomobile de bu tarz bir değişim yakışırdı!

8. Otomobilin motoru başka bir Toyota marka aracın motoruyla daha güçlü hale getirilmiş. Ayrıca Custom manifold ve gaz kelebeği işlemi uygulanmış. Bunların dışında bujilerde ve hava filtresinde değişiklik yapılarak işlem sonlandırılmış.

9. Otomobilin arkasından alev çıkması için özel bir sistem bağlanmış. Bu sistem egzoz’ yanmamış olarak kalan gazların yanmasını sağlayarak böyle bir efekt yaratıyor. Son derece etkileyici!

10. Otomobilin boyası da özel olarak seçilmiş. Üzerindeki sedefli boya hologram varmış gibi bir görüntü yaratıyor. Yeşil rengin seçilme sebebi ise tamamen zevk!

11. Otomobilin jantlarında da devasa ölçüler kullanılmış. 22 inçlik bu jantlar Amerikan otomobili görüntüsünü tamamlayan detaylardan. Arka camda ise dar görül alanı yaratılmış. Tıpkı İtalyan mafya arabaları gibi!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir