Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sinan Çetin: 'Adımızın Osmanlı Olarak Devam Etmesini İsterdim'

 > -

Yönetmen Sinan Çetin, Ülke TV'de Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk oldu. "Adımızın Osmanlı olarak devam etmesini isterdim" diyen Çetin "Ortada çok net bir yanlış var, bu yanlıştan ne zaman geri dönersek iyi olacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Yönetmen Çetin'in açıklamalarından bazı satır başları şöyle: 

"Türkiye'de Ermenilerin, Rumların, gayri müslimlerin bütün insanların, herkesin büyük bir zenginlikle birlikte yaşamasını çok isterdim. Ve adımızın Osmanlı olarak devam etmesini de isterdim. Bir yanlışlık var. Türkiye Cumhuriyeti adını koyanların, bizim bir kısmını Türk. Peki öbürleri, yani kendilerini Türk olarak kabul etmek isteyenleri dışlamak gibi ortada çok net bir yanlış var. Bugün en önemli sorunumuz Kürt sorunu. Kendini Türk olarak kabul etmek istemeyen 25 milyon insan var. Bir yanlışlık yok mu? Osmanlı en azından bunu kapsamış. Osmanlı biz büyük bir devletiz demiş. Yahudilerde olabilir, Rumlar da olabilir demiş. Bu müthiş bir servet. Bu gerici bir konuşma değil. Ben geriye dönen nostaljik bir tip değilim."

Sinan Çetin "Osmanlı" açıklaması sonrası sosyal medyanın çok konuşulanları arasına girdi. İşte Twitter'dan bazı yorumlar...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir