"Paralel Operasyon" Diyenlere Dava Açılacak

 > 
127PAYLAŞIM

"Paralel Operasyon" Diyenlere Dava Açılacak

Sahur vakti gözaltına alınan terör ve yolsuzlukları soruşturan polislerin avukatı Sevgi Şeker, sahur operasyonuyla yolsuzlukların üstünün örtülmek istendiğini söyledi . Şeker, "Yaklaşan cumhurbaşkanı seçimleri öncesi yolsuzluk girdabından kurtulmak amacıyla algılarla oynanmaktadır." dedi.

Avukat Sevgi Şeker, mahkemenin kararının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

17 ve 25 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk soruşturmasının bu operasyonla üstünün örtülmek istendiğini kaydeden Şeker, "Bugün bu insanlara vurulan kelepçeler, birkaç yiğit polisin eline vurulmuyor. İyiliğin, doğruluğun, inanmışlığın, Hakka ve hakikate bağlılığın eline vuruluyor. Bugün bu zalimane uygulamayla aslında birkaç polisin başarılarla dolu kariyerine ket vurulmuş olmuyor. Sizin çocuklarınıza sokakta uyuşturucu satan alçakların, sizin başınıza balyoz indirmek isteyen darbecilerin, sizin ve evlatlarınızın geleceğini çalmak isteyen hırsızların, sizi tehdit ederek kendilerine alan açmayı planlayan teröristlerin ve hainlerin önü açılmış oluyor." ifadelerini kullandı.

Polislerin psikolojik işkenceye de maruz kaldığını belirten Şeker, bu tarz bir yaklaşımın azılı suçlulara bile yapılmadığını söyledi.

"PARALEL SUÇLAMASI ATANA DAVA AÇACAĞIZ"

"Yandaş medya eliyle Milletin öz evlatlarına psikolojik harekatlar gerçekleşilidiği görülmektedir. "

"Sanki paralel yapı gibi yasadışı bir örgüt varmış ve müvekkillerimiz de bu örgüt faaliyetleri kapsamında gözaltına alınmış gibi haberler ve yorumlar mevcut yasalara göre suçtur. Bu tip ifadelerin yer aldığı yazılarda sorumluluğu olan kişiler hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız."

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir