"Millet 7 Haziran'da Kabe'nin Neresi Olduğunu Gösterecek"

 > -

'Bizim sözcümüz medya değil millet oldu'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rizeliler Buluşuyor" programında yaptığı konuşmada, "Onlar 40 yıl boyunca hep bizi, sesimizi kısmaya çalıştılar. Milletimiz ise görüşlerimizi düşüncelerimizi bizim adımıza çok daha gür seda ile ifade etti. Bizim sözcümüz medya değil, millet oldu" dedi.

"Sorsanız tarafsızlar ama hepsi amigo"

Erdoğan, AK Parti hükümetine bitmek bilmeyen bir kinle saldırıldığını belirterek, "Yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanı olmuş şahsıma, yüzde 50 oyla ülkeyi yöneten iktidara, onun kadrolarına karşı bitmek tükenmek bilmeyen bir kinle saldırıyorlar. Sorsanız tarafsızlar, sorsanız objektif davranıyorlar ama hepsi amigo, amigo" diye konuştu.

"Millet 7 Haziran'da Kabe'nin neresi olduğunu gösterecek"

Türk halkının Kabe'nin neresi olduğunu gayet iyi bildiğini vurgulayan Erdoğan, "Bu millet, Kabe'sinin neresi olduğunu gayet iyi biliyor. Ben inanıyorum ki Taksim'i Kabe olarak gösterenlere, 7 Haziran'da Kabe'nin neresi olduğunu gösterecektir" dedi.

"Başkanlık sistemi için şartlar olgunlaştı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin artık parlamenter sistemle yoluna devam etme imkanı kalmadığını bildirdi.

Parlamenter sistemin, darbe, muhtıra ve krizlerle bir hayli yıprandığına işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şimdi yeni bir arızaya mahal vermeden bu sistemi toptan değiştirme imkanı ortaya çıktı. Yeni Türkiye yolunda yeni anayasa ve onunla birlikte başkanlık sistemi için şartlar olgunlaştı. Artık yapılması gereken yeni anayasa ve başkanlık sisteminin içini doldurmaktır."

Kendileri için millete hizmetkar olanların önem taşıdığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sırça köşklerde değil, kerpiçten, taştan, ahşaptan evlerde yetişmiş, kolejlerde değil imam hatip okulundan yetişip gelmiş, mahalle okullarından eğitim görmüş insanların buralara gelmiş olması biliyoruz ki onları rahatsız ediyor. Yeter ki bu milletin daha çok evladı siyasetten, diplomasiye kadar her alanda başarıyla görevini yürütsün. Varsın onlar kusura bakmasınlar rahatsız olsun, hiç önemli değil. Bizim için bu millete hizmetkar olanlar önemli."

"Cevabını milletten alacaklar"

Erdoğan, seçim öncesi görüş ayrılıkları taşıyan siyasi partilerin eski Türkiye koalisyonu kurmaya çalıştığını belirtti.

Başkanlık sistemi teklifine karşı ortak cephe oluşturulduğuna dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir eski Türkiye koalisyonu kurmaya çalışıyorlar. Normalde birbirlerini yolda görse selam vermeyecek olanlar, şimdi bir araya geldi. Başkanlık sistemi teklifimize karşı ortak cephe oluşturdu. Memleketin, milletin hayrına hiçbir meselede bir araya gelemeyenler, söz konusu biz olunca maşallah hemen can ciğer kaymak oldular. Gerçi bunlar 10 Ağustos'ta da benzer ittifak kurmuşlardı biliyorsunuz. 14 parti bir araya gelmişlerdi ama milletten cevabını aldılar. İnşallah ben inanıyorum 7 Haziran'da da alacaklar."

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir