'Kurtarıldı' Demeyi İsterdik: Bursa'da Karaya Vuran Yunusu Kestiler

 > 
187PAYLAŞIM

Bursa’nın Gemlik ilçesinde sahile vuran yunusun bir kişi tarafından kesildiği iddia edildi. Olaya ilişkin sosyal medya üzerinden yayınlanan videonun ardından inceleme başlatıldı. Yunusun incelenmek için laboratuvara gönderildiği öğrenildi.

Hayvanların tabiata sağ salim dönmesi için çabalayan insanların, haberlere konu olduğunu sıkça görüyoruz. Ancak Türkiye'de bu manzaralara oldukça az rastlıyoruz👇

Selfie Çekmek Yerine Yunusun Hayatını Kurtaran Koca Yürekli Adam - onedio.com
Selfie Çekmek Yerine Yunusun Hayatını Kurtaran Koca Yürekli Adam - onedio.com

Sıkça dehşet haberleriyle gündeme gelen ülkemizde ise manzaranın pek değiştiği söylenemez. Bursa'da karaya vuran yunus balığının bıçakladığı iddia edildi.

Gemlik ilçesi Kula Mahallesi’ndeki sahile, geçen salı günü akşam saatlerinde yunus vurdu.  Başına toplanan meraklı vatandaşlardan birinin eline aldığı bıçakla yunusun bedenini bıçakladığı öne sürüldü. O anlara ilişkin çekildiği belirtilen 9 saniyelik video, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüyü izleyenler duruma tepki gösterdi.

'Ölüm nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı'

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilisi, olayla ilgili inceleme başlatıldığını söyleyerek şöyle konuştu:

"Aynı akşam yapılan ihbar üzerine su ürünleri uzmanı ile veteriner hekim arkadaşı sahile gönderdik. Bizim arkadaşlar gittiğinde, oradaki meraklı kalabalık yunusun etrafında toplanmış. Halk yunusu merak etmiş. İlk incelemede gözle görülebilecek bir tahribat yoktu yunusta. Gerekli tedbirler alındı. Sonra da yunusu, ölüm nedeninin belirlenmesi ve sonradan üzerinde bir tahribat yapılıp yapılmadığının belirlenmesi için İstanbul’a laboratuvar incelemesine gönderdik. Gelecek rapora göre işlem yapılacak."

Öte yandan geçtiğimiz ay Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan karaya vuran yavru yunus balığını denizle kavuşturmak için uzun uğraşlar vermişti📌

Olay sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir