"Kürkler Hayvanlara Aittir İnsanlara Değil!" Hayvan Hakları Savunucuları Sayesinde Dev Markalar Kürk Kullanımını Durdurdu!

-

Moda sektörünün gelmiş geçmiş en güzel gelişmesi, geçtiğimiz aylarda Londra Moda Haftası'nda konsey tarafından yasaklanan kürk kullanımının, dev markaları ve tüketicileri daha çevreci ve sürdürülebilir alternatiflere yöneltmesi oldu!

Yasaklanan kürk kullanımından sonra Los Angeles, kürk satışını yasaklayan en büyük şehirlerden biri oldu.

Ardından birçok lüks marka, anti-kürk hareketini desteklemeye başladığını açıkladı!

Hayvan hakları için en önemli gelişmelerden biri olan anti-kürk hareketine katılan dev markalar arasında,

Burberry, Dkny, Michael Kors, Versace, Furla, Armani, Gucci, Diane von Furstenberg, Maison Margiela, Stella McCartney, Hugo Boss ve Net-a-Porter da var.

Moda sektörünün böyle bir tutum sergilemesinde elbette ki dünyanın pek çok yerindeki Hayvan Hakları Savunucuları'nın da payı büyük.

Hayvan Hakları Savunucuları, dünyanın her yerinde tepkilerini dile getirerek, deri ve kürk kullanımı da dahil hayvanlara zarar verecek her türlü işkencenin durdurulması için büyük çaba sarf ettiler.

Onların bu tutumu bilinçli tüketicilerin kürk kullanımından uzaklaşmalarını sağladı ve dünyaca ünlü moda evleri de bu duruma kayıtsız kalamadı.

Üst düzey moda markaları da nihayet hayvan zulmüne ‘Dur’ demek için koleksiyonlarında kürk kullanımını durduklarını açıkladı.

Yaklaşık 2 yıl önce Armani’nin koleksiyonlarında kürk kullanmayacağını açıklamasının üzerine, Michael Kors, Ralp Lauren, Hugo Boss gibi markalar da gerçek kürk kullanımını bıraktı…

Artık tilki derisinden etoller, timsah derisinden ayakkabı ya da çantalar, kunduz derilerinden şapkalar, pek çok markanın koleksiyonlarında yer almayacak.

Geçtiğimiz günlerde moda devlerinden Gucci de kürk kullanımını bıraktığını açıklamıştı.

Gucci ile iş birliğine giren Hayvan Koruma Örgütü Humane Society International’ın başkanı Kitty Block da bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve "Gucci’nin kürk kullanmayı bırakmasının moda dünyasında büyük bir oyun değiştirici olduğunu, markanın merhametli kararının ise kuşkusuz başkalarını da etkileyeceğini" belirtti.

Kürk seven birçok Hollywood ünlüsü var ancak bu duruma karşı çıkanlar da azımsanmayacak sayıda.

Gisele Bündchen de onlardan biri. Hayvan hakları aktivisti olan Bündchen, Vogue Paris Dergisi'ne hayvanlarla poz vererek, farkındalık yaratmaya çalışmıştı.

Umarız ki tüm markalar ve insanlar hayvan haklarına saygı duyarak, başta gerçek kürk ve deri kullanımı olmak üzere hayvanlara zarar verecek her türlü girişimden uzak durur, yaşama hakkına saygı duyar ve çevreci bir tutum sergiler.

Unutmayalım, bu dünya yalnızca bize ait değil... Onların da yaşamaya hakkı var ve biz insanlar bu haklara saygı duymak ZO-RUN-DA-YIZ!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
42minikpatates

abicim bir mont bere eldiven filan alıp dışarıya çıkacaksın ne gerek var kürke?

jackiee

Gerçeği de sahtesi de birbirinden kötü kendi keyifleri için binlerce hayvan canından oluyor ama umurlarında mı cani insanoğlunun(?)

corpse-bride

olması gereken sahtesı uretılebılıyor az kalan hayvana kıymanın alemı yok.hem duyanda kısta kıyamette kalır sanır eskı kıslar yok kı kurk gıbı ısıtacak bıseye ıhtıyac duyasın

stopwearingfur_kurkgiyme

Gisele Bündchen'in eşi Tom Brady, Canada Goose marka parka giyiyor. (Çakal kürkü, kaz tüyü) Kürk meselesiyle ilgili içeriğime bakabilirsiniz 👉https://onedio.com/haber/gercek-kurk-giyen-unluler-768989 Canada Goose ile ilgili içeriğim👉https://onedio.com/haber/urunlerinde-kaz-tuyu-ve-cakal-kurku-kullanan-canada-goose-markasini-kullanan-unluler-815513

nigga.lover

Büyük bir markanın bu kararı verip diğerlerine öncülük etmesi çok güzel bir şey. Aynı kararı kozmetik sektöründe hayvan testleri için de bekleriz.

Görüş Bildir