'Komünist ve Ateist Öğretmenlerin Defterini Düreceğim' Sözleri Meclis'e Taşındı

-

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu komünist ve ateist öğretmenlere “buradan defolun gidin sizin defterinizi düreceğim” diyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın sözlerini soru önergesiyle meclise taşıdı

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, geçtiğimiz günlerde imam hatip ortaokul ve lise müdürleriyle bir araya gelen ve yaptığı konuşmada “Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var, çocukları bunlara teslim ederseniz onlar emek harcamazlar, Darwin teorisini anlatırlar. Derslere Komünistler giriyor, çocukların beynini yıkıyorlar. Dinimiz yerlerde sürünüyor. Bu nedenle din kültürü öğretmenleri çok önemlidir. Ben bu öğrencilerimin asla beynini yıkatmam. İzmir’de herkes birbirine şirin görünmeye çalışıyor, kimse riske girmiyor. Arkadaşlar siz riski göze alın. Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün. Okullarınızda böyle yapanlar varsa, odanıza çekin kollarınızı sıvayın, baktınız olmadı önce siz sonra ben ifadesini alacağım. Gerekirse bunların resen tayinlerini çıkartırım. Ben Konyalı’yım” diyen İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın konuşmasında söylediği sözleri bir soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı.

Moroğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Vefa Bardakçı’nın İzmir’de görev yapan öğretmenler için söylediği sözleri tasvip edip etmediğini sordu.

Moroğlu, Vefa Bardakçı’nın katıldığı toplantı hakkında ve söylediği sözlerin ardından soruşturma yapılıp yapılmayacağı konulara değindi soru önergesinde şu soruları sordu:

-İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı 20.08.2014 tarihinde Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde imam hatip ortaokulu ve liselerin müdürleri ile yaptığı bu toplantı bilginiz dahilinde mi gerçekleştirilmiştir?

-Bu toplantıya kimler katılmıştır? Katılımcılar bu toplantıya resmi bir yazı ile mi yoksa telefon edilerek mi çağırılmıştır?

-İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın eğitimcilere ve İzmirlilere yönelik kullandığı yakışıksız, çağ dışı, aşağılayıcı ve bölücü dili tasvip ediyor musunuz?

  • Bu konu ile ilgili olarak gereken soruşturmayı yapacak mısınız? Yürütülecek soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yapılması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürü’nü açığa alacak mısınız?
  • Sendika.Org
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiİzmirÖğretmen
Görüş Bildir