Ovacık'ın Komünist Başkanı Maçoğlu, Hazine Arazisine Ektiği Ürünleri Yoksullara Dağıtacak

 > -

Tunceli’nin Ovacık ilçesinin ‘komünist’ belediye başkanı Fatih Maçoğlu, Hazine’ye ait yaklaşık 650 dönümlük araziye nohut, kuru fasulye ve patates ekti. Maçoğlu, elde edilecek ürünlerin bir bölümünü yoksullara ücretsiz dağıtacaklarını, bir kısmını da satarak üniversite öğrencilerine burs olarak vereceklerini söyledi.

Tarım devrimi gerçekleştirdik

Fasulye ve nohut ekimi yapılan alanda gazetecilere konuşan Başkan Maçoğlu, komünizmin halk iktidarı olduğunu ve bu yöntemle halkla birlikte tarım devrimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tamamen organik olarak yetiştirilecek nohut, kuru fasulye ve patateste bu yıl elde edilecek ürünlerle, tohum bankası kuracaklarını anlattı. Başkan Maçoğlu, önümüzdeki yıl halka ücretsiz organik tohumu dağıtarak üretimin geniş alanlara yayılmasını sağlayacaklarını da belirtti.

Seçimlerden önce vaat etmiştik

Devrimci ya da komünist bir ruha sahip olmayanların böyle bir projeyi gerçekleştirmesinin çok zor olduğunu savunan Başkan Maçoğlu, şöyle devam etti: “Seçimlerden önce belediyeyi halkla birlikte yöneteceğimizi vaat etmiştik. Komünizim zaten halkın kendi kendisini yönetmesidir. Bölgemizin en önemli geçim kaynağı tarımdır. Biz de tarım devrimini gerçekleştirmek ve halk iktidarı için bu çalışmayı yaptık.” 

Tohumların ve elde edilecek ürünülerin tamamen organik olacağını vurgulayan Maçoğlu, “Patates tohumunu biz temin edeceğiz, mazot ücretini de biz köylüye ödeyeceğiz. Ekimini yapacağız, üretimini köylü yapacak ve biz sadece tohum alacağız. Geri kalanını köylüye dağıtacağız ve köylü vatandaşlarımız kazanacak” dedi.

Önümüze engel çıkacağının bilincindeyiz

Bölgede iş bulmanın neredeyse imkansız olduğuna, yılın neredeyse altı ayında kış koşullarının yaşandığına dikkat çeken Maçoğlu, amaçlarının kısmen de olsa yoksulluğu ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.

Elde edecekleri ürünlerin bir kısmını yoksul halka dağıtacaklarını, bir kısmını da satarak üniversite öğrencilerine burs olarak vereceklerini ifade eden Maçoğlu, “Komünizm halkının yanında olmak demektir zaten. Biz, tarım devrimini Ovacık’ta başlatacağız. Önümüze birçok engel çıkacaktır. Bunun da bilincindeyiz ve amacımız bütün engelleri aşarak üretim yapmak yoksula yardımcı olmak” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir