'Dilek Doğan'ın Başına Gelenler Oğlumun Başına Geldi'

12PAYLAŞIM

Sarıyer Fatih Sultanmehmet Polis Merkezi'ne bombalı saldırıda bulunduğu öne sürülen ve polisler tarafından vurularak öldürülen Yılmaz Öztürk'ün cenazesi otopsi işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Yenisbosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Kurum önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan baba Hüseyin Öztürk, oğlunun haksız yere öldürüldüğünü söyleyip "Dilek Doğan'ın başına gelenler benim oğlumun da başına geldi" dedi.

Kurumun önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz Öztürk(20)'ün babası Hüseyin Öztürk, oğlunun haksız yere öldürüldüğünü ve herhangi bir örgütle ilişkisinin olmadığını öne sürdü.

İstanbul Sarıyer'de Polis Merkezine Saldırı - onedio.com
İstanbul Sarıyer'de Polis Merkezine Saldırı - onedio.com

Öztürk, "Daha önce de Dilek Doğan'ın başına gelenin tıpkısı benim oğlumun başına geldi. Her ikisi de masumdur. Herhangi bir örgütle ilişkisi olmadığı gibi işine gelip giden bir çocuktu. Yaşamanın bir anlamı kalmadı benim için. Ölen Yılmaz Öztürk'ün halası Çiçek Öztürk yeğeninin masum olduğunu ve hiç gözaltına alınmadığını söyledi.

'Karakol ile olay yeri arasında 700 metre var'

Ailenin avukatı Cemal Yücel de bombalı saldırıda bulunulan karakol ile olayın meydana geldiği yerin arasındaki mesafenin uzak olduğunu söyleyerek "Karakol ile çocuğun öldürüldüğü yer arasında en az 600-700 metre var. Karakola bir saldırı olsaydı bu çocuk 700 metre mesafede öldürülmezdi. Daha yakın bir mesafeden öldürülürdü. Tamamen mizansendir. Polisin bu tavrını da kınıyoruz. Yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanlış yönlendiriyorlar. Suçsuz, günahsız bir kişidir. Bunun failinin kim olduğunu ortaya çıkartmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" diye konuştu. Öztürk'ün cenazesi, Boğaziçi Cemevi'ne ait araçla alınarak tören için cemevine götürüldü.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir