Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Birileri Eş Zamanlı Düğmeye Basmış Olabilir'

 > 
14PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bir tarafta Suruç'ta hain bir saldırı ile 31 evladımız kaybettik, ama aynı zamanda Adıyaman'da da bir askerimizi kaybettik. Birileri eş zamanlı düğmeye basmış olabilir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yaptığı incelemelerin ardından Suruç'ta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Numan Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları:

"DİKKAT ÇEKİCİ BİR OLAYDIR"

Titiz çalışmalar sonucu emarelerin ortaya çıktığı bombalama saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Çok elin bir hadiseyle karşı karşıyayız. Bu olaylar hem zamanlaması itibariyle, kayda değerdir, dikkat çekici bir olaydır.

Ben öncelikli olarak sayıları maalesef 31'e çıkmış olan bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Ayrıca şu anda 32 yaralı, akşam da yaralılar içerisinden tahliye edilenler oldu. Bunların bir kısmı oldukça ağır.

Dün akşam saatleri itibariyle, cenazelerin tamamı Gaziantep'e Adli Tıp'a nakledildi. Şu ana kadar beş cenaze ailelerine teslim edildi. Diğer cenazeler de kimlikleri belirlendikçe teslim edilme süreci devam ediyor.

"AMARA KÜLTÜR MERKEZİ NİSPETEN KORUNAKLI, OLAY İLGİNÇ"

Hakikaten olay ilginçtir. Amara Kültür Merkezi nispeten korunaklı bir yer. Buraya kadar canlı bombaysa bomba, emareler onu gösteriyor. Böyle bir bombalamanın olması gerçekten üzücüdür. Yoldan geçen kalabalığa bomba atılmış değil. Bu üzerinde hassasiyetle durduğumuz noktadır. Arkadaşlarımız anbean bunları değerlendiriyorlar. Kimlikler ortaya çıktıkça da bu kimliklerin irtibatları, bunların hepsi detaylı bir çalışmayla ne varsa bunların hepsi aydınlatılacaktır.

"BASIN MENSUPLARIMIZDAN DA DESTEK BEKLİYORUZ"

Terörün dini diyaneti meşrebi siyasi kanaati olmaz. Terörist insanlık düşmanıdır. Gerçekten halkımızın düşmanı olan bu terörist gruplara karşı bütün halkımız el ele vererek ancak bu teröristlerin istedikleri sonuçları önleyebiliriz.

Hepimizin bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakarak ortak bir yerde buluşmamız lazım. O da hayatta kalma hakkını korumaya dönük olarak, terörün karşısına bir mesafe koymak durumundayız.

Detaylar kesinleştikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Elimizdeki teknik bilgiler bunlardır.

Sizlerin de basın mensuplarımızdan da destek bekliyoruz.

Dün Suruç'ta meydana gelen patlamada 31 kişi hayatını kaybetmişti.

"BİRİLERİ EŞ ZAMANLI OLARAK DÜĞMEYE BASMIŞ OLABİLİR"

Bir tarafta Suruç'ta hain bir saldırı ile 31 evladımız kaybettik, ama aynı zamanda Adıyaman'da da bir askerimizi kaybettik. Türkiye kendi iç kardeşliğini sağlayarak yoluna devam etmeli. Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Adıyaman'daki şehidimizin cenazesine gideceğiz. Birileri eş zamanlı olarak düğmeye basmış olabilir. Teröristler kim olursa olsunlar bizim düşmanımızdır. Ardından kim varsa ortaya çıkartacağız.

"DAEŞ İHTİMALİ KUVVETLİ GÖRÜNÜYOR"

Şu anda büyük şüpheler var. Üst üste şüpheler birikiyor. Olgunlaştıklarında sizlerle paylaşacağız. DAEŞ ihtimali kuvvetli görünüyor. Ama bütün ihtimallerin üzerinde çalışıyoruz. İki tane emniyet müfettişi soruşturmaya başladı.

"MAALESEF SON DERECE HAKSIZ YORUMLARI BURADA DUYUYORUZ"

Bazı art niyetli çevrelerin bir algı yönetimi içerisinde olduklarını görüyoruz. Belki el altından, belki fısıltı gazetesiyle yönetmeye çalışan algı yönetimi... Bazı gruplara Türkiye'nin destek verdiği, bu grupların terör eylemlerine cesaret edebildiği şeklinde. Maalesef son derece haksız yorumları burada Şanlıurfa'da da duyuyoruz.

Daha dünyanın ismini bile bilmediği terör örgütlerinin, DAEŞ'in nasıl büyük bir terör organizasyonu olduğunu da en başından itibaren Türkiye dile getirmiş her türlü tedbirini almıştır.

Şu anda henüz kesinleşmiş değil, ama dünkü saldırı veya başka saldırılar bu terör örgütü tarafından yapılmışsa, bunun bir numaralı muhatabı Türkiye'dir, Türk halkının tamamıdır."

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir