Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

''Çocuk Oyuncağı'' Diyerek 11 Yaşında Üniversite Mezunu Olan Süper Zeka Çocuk

 > 
15bPAYLAŞIM

Karşınızda 11 yaşındaki genç dahi Tanishq Abraham!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/emaoconnor/mini-...

Anormal derecede yüksek IQ ya sahip olan, 11 yaşındaki Tanishq Abraham, Kaliforniya Sacremento' daki American River Üniversitesinin üç bölümünden birden mezun oldu.

Abraham üniversitede topu topu bir yıl eğitim aldı; ancak matematik, fizik ve yabancı dil olmak üzere üç farklı alandan diploma aldı.

Yedi yaşında yerel bir kolejde astronomi dersi alırken; evde de ailesi tarafından lise düzeyinde eğitim veriliyordu. Geçen sene Kaliforniya' nın lise bitirme sınavına giren Abraham, resmen lise mezunu oldu ve  tam zamanlı olarak üniversiteye başladı.

'' Bu benim için gerçekten büyük bir şey değildi, sadece öğrenme aşkımın peşinden gittim ve bu da burada sona erdi .''

Abraham annesi, babası ve 6 yaşındaki kız kardeşiyle Sacramento' da yaşıyor. İki kardeş de 4 yaşını doldurduklarında, yüksek IQ topluluğu olan MENSA ya katılmışlar. Boş zamanlarını şarkı söyleyerek, resim yaparak, bilgisayar ve video oyunları oynayarak geçiriyorlar. Ama Abraham' ın bunların dışında sevdiği bir şey daha var; o da NASA için makale yazmak.

Abraham ilkokuldan sıkıldığını söylediğinde, onu evde eğitmeye karar veren aile, şu anda oğullarının başarısıyla gurur duyuyor. Anne Taji, bunu bir aile olarak, takım çalışmasıyla yaptıklarını söylüyor.

Yine de bu parlak çocuğun geleceği ile ilgili endişeleri var: '' Hergün yetişkin gibi büyüyen bir sürü yetenekli çocukla ilgili hikayeler duyuyoruz. Bu çocuklar depresyona giriyor ve ruhsal sıkıntılar yaşıyor.'' diyen baba Bijou, oğlu için endişeleniyor.
Anne ise ekliyor: '' Onu mutlu ettiği sürece ne yapmayı istiyorsa yapabilir. ''

Abraham yetişkin insanlardan bile daha başarılı olmasına rağmen, Nobel ödülünü kazanmak ve ABD başkanı olmak gibi büyük hedeflerinin yanında, yaptıklarının çocuk oyuncağı kalacağını düşünüyor.

Ama öncelikli planları arasında yüksek lisans ve doktora var.

Mezuniyet kepini kendi dekore eden bu dahi çocuk, bütün övgüleri sonuna kadar hak ediyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

benim daha ikinci sınıfta saçlarımın yarısı döküldü bide şu çocuğa bak.. beni arayan olursa köşede masanın altında utanıyor olcam.

nakip-ali-yazmaci

Biz hala ...

ali-ozdemir

çocuk 11 yaşında 3 üniversite diploması almış.ben 22 yaşındayım 4 yıllık liseyi 9 yılda bitirebildim.

miss-simpson

şu çocuk oyuncağı neymiş gören var mı

Gizli Kullanıcı

çocuğa özel sperm gelmiş

Görüş Bildir