'Cemaatin İçine Sızmış Bir Çete Var'

 > 
48PAYLAŞIM

'Cemaatin İçine Sızmış Bir Çete Var'

'Cemaatin İçine Sızmış Bir Çete Var'

Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen gündeme ilişkin değerlendirme toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Cemaatin içine sızmış bir çete var, ağırlıklı olarak emniyetçilerden, hukukçulardan ve medya mensuplarından oluşmuş. Bunlara finansman desteği sağlayan birileri var. Bize düşen görev, bunları deşifre etmek, cemaate düşen görev ise kendi omuzlarından ateş edilmesini önlemek" diye konuştu.

ERDOĞAN İLK DEVLET BAŞKANI OLUR

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri hatırlatan Şamil Tayyar, “30 Mart’ta sadece belediye başkanı seçilmeyecek, Türkiye’nin kaderi belirlenecek. Yerel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı Seçimi yapılacak. Türkler tarih boyunca ilk defa kendi liderini doğrudan seçecek. Bu seçimi değerli kılan başka bir gelişmenin ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olma ihtimali var. Aday olur mu olmaz mı bilmiyorum. Benim gönlümden geçen mutlaka olmasıdır. Aday olursa halkın desteğiyle kazanır. Başbakanımız seçimi kazandığı zaman Sayın Abdullah Gül son Cumhurbaşkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da ilk devlet başkanı olur" şeklinde konuştu.

GEZİ OLAYLARIYLA BAŞBAKAN'I DEVİRMEK İSTEDİLER

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçiminin hayati olduğunu ifade eden Milletvekili Şamil Tayyar, "Erdoğan’sız bir Türkiye isteyenler cumhurbaşkanlığı seçimine doğru her türlü provokatif eylemi tertipleyeceklerdir. Siyaset satranca benzer. Siyasetin şahı mat edebilir. Şah mat edildiğinde oyun biter. Gezi olayları da Sayın Başbakan Erdoğan’ı devirmeye yönelik bir durumdur. Gezi olaylarında planlanan darbe girişimin kesintiye uğradığını ancak bu olayların Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçinceye kadar devam edecektir.

İHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir