"Bekareti Olmayan Kadınla Evlenmem!" Zihniyetine Sahip Erkeklerin 13 Özelliği

29PAYLAŞIM

Ataerkil toplumlarda erkeklik (nargileciler adamlık diyor) asla sorgulanamaz bir tabu olarak kadınların tepesinde sallanır durur. Toplumsal cinsiyet rolleri erkeklere alan açarken kadınları daraltmakta, gündelik yaşamda onları pasif konuma sürüklemekte. Peki en çok hangi alanda bunu görüyoruz? Elbette cinsellik. Erkeklerin istediği zaman istediği kadınla ilişkiye girmesi ve bununla övünmesi çok normal karşılanırken kadınlar için durum biraz farklı. Bu içerikte bekareti en büyük tabu olarak gören erkekleri inceledik.

1. Genelde bu zihniyete sahip erkeklerin aslında öz güven problemi yaşayan,

Aslında bunun temelinde de kendisinden önce ilişkiye girdiği kişinin daha iyi olduğu düşüncesi yatıyordur. Cinsel performans yönünden kimseyle kıyaslanmak istemez.

2. Kendisi birçok şeyi yaparken karşı tarafın yapmasına izin vermeyen, bencil,

3. Aynı zamanda kendisini kadından her zaman üstün gören ve ilişkide baskın karakter olmak isteyen,

4. İnsanların tercihlerine saygı duymayan, sürekli kötü gördükleri tarafını eleştiren,

5. Her kadın gördüğünde rahatsız edici bakışlar atan,

6. Karşısındaki insanın duygularına, hislerine değil de fiziksel özelliklerine önem veren,

7. Karşısındaki kişiyi kıskançlıktan kısıtlamaya çalışan,

Karşısındaki insanın daha önceki ilişkilerine yani geçmişine bile takılsa kıskançlıktan ölen bir tiptir.  Bunu kabul edemez ve kendine yediremez.

8. Sahip olma güdüsü taşıyan ve kadına mal gözüyle bakan,

9. Namusu kadının bacak arasında sanan,

10. Kendisinin değil etrafındaki insanların ne dediğini daha çok önemseyen ve ona göre hareket eden,

11. Bir kadının kendisinden üstün olmasını kabullenemeyen,

12. Asla empati kuramayan düz mantıklı olan,

13. Ve en önemlisi erkekliğini cinsel performansla ölçen kişilerdir.

Ama şunu bilin ki, tüm bu zihniyetlere inat, kadın özgürce yaşamaya devam edecektir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nestroyers1

bu editör cinsel sorunlar yaşamış belliki bu başlık normal degil seni editör olarak koyan zihniyete küfürler edesim var.

haci-dayi

bu paylaşımdan çıkaracağımız sonuç nedir?bırakın isteyen istediğiyle rahat rahat çiftleşsin mi?

ecegece1

AHa gelmiş namusçular. Bende ikiyüzlülüğünüze saygı duymuyorum. Benim dinimde, bakir olan erkek bakire kadınla evlenebilir, bakire kadın bakir erkekle evlenebilir, gerisi haram.Ama Türkiye gibi bir yerde, 14 e gelince milli olmak için geneleve götürme, yok efendim göster pipini, yok mu kız arkadaşın zihniyetiyle, erkek adam cinsellik yaşar düşüncesiyle hareket edildiği sürece sizden bi bok olmaz. Bakirsen, sonuna kadar hakkındır, allahtan korkan, zina yapmamış bir kadın iste. Ama yaşadın mı? Kesinlikle benim eşim el değmemiş ev kızı olacak şöyle olacak böyle olacak diyemezsin kardeş. Sana günahsa bana da günah. Benim namusum varsa senin de var. Koruyamıyorsan, karşındaki insandan da bekleyemezsin.

ecegece1

Ha bir de, çok kişiyle yatıp kalkmıştır şöyledir böyledir, yok efendim Allah kadına güvense zar vermezdi gibi aptal aptal konuşmalarınız da çok vasat. O kadar eminim ki, bu sosyal medya da namus bekçiliği yapan tipler, özelden birilerine yazıyor sürekli cinsel organlarını atıyor, yüz vermeyen kızı orospu olmakla suçluyor. Ha yarası olan gocunsun gelsin laf etsin.Aranızda abaza olupta namusa önem veren illa ki var buyursun laf etsin bana.

ecegece1

Siz nasılsanız, evleneceğiniz insan da öyle olsun. Amin. Olmayan şerefle namus aramayın. Ha arıyosanız da, kimse sizin yamuk bir yerlerinize paranıza pulunuza sevginize muhtaç değil. Çok var iyi adam. İlla ki bulunur. Bi kişiyle birlikte olmuş kadın vardır, her önüne gelenle takılan bekaretini bozmayan vardır. Adam olun da yargılamayın boş boş. Her gün şurda burda kız düşürsem nasıl olur diye düşünen insanlar gelip böyle ahlak dersi veriyor da bana bi gülme geliyor.. Önce kendinize bakın. Öyle beklenti içinde olun

eluine

<3 <3

ecegece1

^-^

erci-e

Editör anladık sen önüne gelenle yatmışsın. Ancak her kadın senin gibi değil. Evelenene kadar namusuyla bekleyen kadınlar ve erkekler de var bu ülkede. Sen istediğini yap; ama namuslu ve ahlaklı insanlara çamur atma!

karam-seker

Sana bir öneri paylaşımı yavaşça, algılayarak bir daha oku.

muhammet-erdogan8

hmm, belki söz konusu adam bakirdir, kadın bedeni ile temas kurmamıştır, kendi gibi biriyle ilkini yaşamak istiyordur. Bu da bir ihtimal bence mantıklı.

Görüş Bildir