"Ahmet Kaya Gibi Linç Edildim"

 > -

İki yıl önceki bir röportajda sarf ettiği sözler nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Yavuz Bingöl suskunluğunu 2 yıl sonra CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında bozdu. Kendisine yapılan "lincin" şimdi de Ara Güler'e yapıldığını söyleyen Bingöl, "Daha önce de Ahmet Kaya'ya aynı şey yapıldı" dedi.

İki yıl önce verdiği röportaj nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Yavuz Bingöl suskunluğunu CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında bozdu. 

O günden bu yana ilk kez bir TV programına konuk olan Bingöl, Türkiye'de barışın sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattıktan sonra, özellikle sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere yanıt verdi.

28 yıldır yaptığı her şeyin, söylediği birkaç cümle yüzünden görmezden gelindiğini dile getiren Yavuz Bingöl, "Bana yapılan linç operasyonu bugün de Ara Güler'e yapılıyor. İnsanlar dedesi yaşındaki bir insana ağza alınmayacak şeyler söylüyor. Daha önce de Ahmet Kaya'ya aynı şey yapıldı" dedi.

Verdiği röportajdaki görüşlerinin hala arkasında olduğunu belirten Yavuz Bingöl, toplumun acımasız yüzüyle bu olay sayesinde tanıştığını sözlerine ekledi. Yavuz Bingöl ona en çok acı vereninse başta kardeşi ve amcasının, onu savunmayıp, olumsuz tepki göstermesi olduğunu söyledi.

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir