Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"10 Emir"le Dalga Geçerken Çarpılması An Meselesi Fotoğrafçı Anna Friemoth

71PAYLAŞIM

New Yorklu fotoğrafçı Anna Friemoth, Hz. Musa'nın "10 Emir"ine göndermeler yaptığı bir çalışma hazırladı. Çektiği self-portrelerde her emire göndermeler yaparken herkese "çarpılmasa bari" dedirtiyor.

Kaynak: http://www.featureshoot.com/2014/07/humo...

1. “Yehova’nın, Rab’ın ismini boş yere ağıza almayacaksın.”

2. “Öldürmeyeceksin.”

3. “Kendin için oyma put, yukarda göklerde olanın, yahut aşağıda yerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın hiç suretini yapmayacaksın, onlara eğilmeyeceksin ve onlara ibadet etmeyeceksin.”

4. “Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün efendin Rab’e Sebttir."

“Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün efendin Rab’e Sebttir. Sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin hiçbir iş yapmayacaksınız. Çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı.”

5. “Babana ve anana hürmet edeceksin.”

6. “Zina etmeyeceksin.”

7. “Karşında başka ilahların olmayacak.”

8. “Çalmayacaksın.”

9. “Komşuna karşı yalan şahitlik yapmayacaksın.”

10. “Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin.”

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aynenbea

Hiçbir din hiçbir inanç ayaklar altına alınamaz dünyanın en saçma inancı dahi olsa bu kesinlikle ahlaki olarak da İslami olarak da etik değildir

domatess

Keşke bloklama olsa şu sitedede bütün ateistleri ayıklasam onlar kendi halinde takılsa görmesem felan nası fikir.

dr.kingschultz

nekkaaa boş işler...

banu-dede

burası yine ateist dolmuş.

oguzcan-uyan

Hoşgeldin

pheoebe

Dalga değil eleştiri ki başarılı bir eleştiri olmuş

Görüş Bildir