Yolsuzluk Fezlekeleri Görüşmesine AK Parti'den Olumlu Cevap Geldi

 > 
0PAYLAŞIM

Yolsuzluk Fezlekeleri Görüşmesine Ak Parti'den Olumlu Cevap Geldi

CHP'nin yolsuzluk fezlekelerini görüşmek üzere TBMM Başkanlığı'na yaptığı olağanüstü toplantı başvurusuna ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Biz de Meclis'te olacağız" dedis

Çelik, Şahsenem Çelik ve Ayten Yumuşak'ın yaptığı 60'a yakın yağlı boya tablonun yer aldığı serginin açılışını yaptı.

Açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, CHP'nin, dört eski bakan hakkındaki fezlekelerin görüşülmesi talebiyle TBMM'yi 18 Mart'ta olağanüstü toplantıya çağırdığını hatırlatması ve "AK Parti toplantı tarihinde Meclis'te olacak mı? Fezlekelerin, soruşturmanın gizliliği çerçevesinde sadece üst yazısının okunacağı, milletvekillerinin bilgisine sunulmayacağı değerlendirmeleri var. Siz nasıl bakıyorsunuz, fezlekeler gizli mi olmalı?" sorusu üzerine şu değerlendirmelerde bulundu: 
"Malumunuz yasalarımız gereği 110 milletvekilinin imzası olduğu zaman zaten TBMM toplantıya çağrılabiliyor. CHP'nin de zaten tek başına bu sayısı var. Diğer muhalefet partileriyle birlikte 184'ü bulmak gibi çabaları var, buna da gerek yok. AK Parti, hiçbir zaman Meclis'ten kaçan bir parti olmaz. Orası milletin meclisidir. Ne zaman makul bir zeminde çağrı söz konusu olursa tabii ki biz Meclis'te olacağız. Dolayısıyla muhalefetin Meclis'te toplanması çağrısına biz de olumlu cevap vereceğiz. AK Parti de Meclis'te bulunacak. Fezlekelerin hangi bölümü okunacak, hangi bölümü okunmayacak doğrusunu isterseniz o konuda detaylı bilgiye sahip değilim. TBMM Başkanının, Başkanlık Yönetiminin bu konudaki tavrı nedir onu orada o gün birlikte göreceğiz. Tabii mahkemelerin özellikle bir soruşturmayla ilgili gizlilik kararı olduğu zaman, burası hukuk devletiyse orada azami derecede dikkat edilmesi gerekiyor ama dediğim gibi TBMM'de hangi bölümler okunur, orada nasıl bir tutum ortaya konur onu Meclis yönetimine bırakalım, ben detaylı bilgiye sahip değil. " 

  • gazete5.com
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir