Görüş Bildir

Yks 2. Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Ek Tercih Sonuçları ÖSYM Sorgulama Ekranı…

Anasayfa > Güncel

YKS 2. ek tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından duyuruldu. YKS 2. ek tercihleri ekim ayında yapılmıştı. 2. ek tercih ile TYT puanı 140 ve üzeri olan adaylar ön lisans programları, AYT/YDT puanı 170 ve üzeri olan adaylar ise yükseköğretim programlarına yerleştirildi. 2. ek tercih sonuçları ile kayıt yaptırmaya hak kazananlar 26 Ekim- 1 Kasım tarihlerinde kayıtlarını yaptırabilecekler. Öğrenciler kayıt işlemlerini nereden yaptıracaklar? İşte gereken tüm bilgileri sizler için derledik...

İlk tercihler için kayıt hakkı kazanamayan adayların 2. ek tercih sonuçları ÖSYM sayfasında erişime açıldı. YKS 2. ek tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından üniversitede bir bölüm kazanan adaylar kayıtları 26 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılırken, elektronik kayıtlar ise 26 Ekim - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yks Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı?

Yks Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı?

2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. İşemlerini nasıl yapacaklarını bilmeyen adaylar için Prof.Dr.Halis Aygün’den açıklama geldi. Adaylar işlemlerini T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 22 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00'dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Ek Tercih Kayıtları İçin Gerekenler

Ek Tercih Kayıtları İçin Gerekenler

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Fatma Gökçe Güntürkün

Çok salak bir sistemin çok salak bir sonuçları açıklandı. seneye bir çok bölüm kapatılacak, kontenjanlar azaltılacak. bir çok üniversitenin mühendislik akad... Devamını Gör