Görüş Bildir

Halis Aygün Haberleri

Halis Aygün ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Halis Aygün ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Yaklaşan 2022 YKS Hakkında Açıklamalarda Bulundu!
Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak. Büyük sınava sayılı günler kala Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada paylaşım yapan Aygün bütün sınavların sorunsuz bir şekilde yapılması için birçok tedbir aldıklarını açıkladı. 
ÖSYM Başkanı Anlattı: Testi Pozitif Çıkanlar YKS'ye Nasıl Girecek?
ÖYSM Başkanı Halis Aygün 27-28 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi merak edilen soruları yanıtladı. Aygün virüse yakalananların sınava nasıl gireceği sorusuna 'Bu adaylarımız yedek sınav binalarımızda sınava girebilecekler. Henüz böyle bir başvuru almadık' diye yanıt verdi. 
YKS Tercihleri Başladı Mı? ÖSYM YKS Sonuçlarını Açıkladı
ÖSYM, YKS sonuçlarını bu sabah sürpriz şekilde açıkladı. ÖSYM sınav takvimine göre YKS sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacaktı. Ancak ÖSYM, bu sabah saatlerinde milyonlarca üniversite adayının beklediği sonuçları açıkladı. YKS’ye katılan adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle birlikte sonuçları öğrenebilecek. İşte ÖSYM YKS sınav sonucu sorgulama ekranı…
DGS Meclis Gündeminde: Kural Değişti, 94 Bin Öğrenci Sıfır Çekti
ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'nda 357 bin 150 öğrenciden 94 bin 426'sının sıfır çektiğini açıkladı. Yani yaklaşık olarak sınava giren her dört adaydan biri sıfır çekti. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, soru önergesi vererek konuyu TBMM gündemine taşıdı. Öğrenciler, ilk kez uygulanan ve bu sonucu doğuran 0.5 kuralına karşı sınavdan önce imza kampanyası düzenlemişti.
Büyük Bir Merakla Bekleniyor: 2019 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Memur olmak isteyen adaylar bu sene 14 Temmuz'da ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarına girdiler. Sınavın ilk oturumu bu yıl 14 Temmuz'da düzenlenmişti. Şimdi ise herkes sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM takvimi içerisinde sonuçların açıklanacağı tarih ise yayınlandı. Peki 2019 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak. Detaylar için okumaya devam edin.
ÖSYM Başkanı Halis Aygün: 'Sınavlardan Kâr Etmiyoruz, Maliyetine Yapıyoruz'
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Başkanlıkça her yıl yaklaşık 50 sınav yapıldığını ve bu sınavlarda 200 ayrı test uygulandığını belirterek, 'Gerçekleştirilen sınavlarda kesinlikle kar amacı güdülmemektedir. ÖSYM sınavları maliyetine yapıyor, kar etmiyor. Sınavların özelliğine göre de bu maliyetlerde çeşitli artışlar oluşuyor.' dedi.