Görüş Bildir
Haberler
YKS
TYT
ÖSYM Başkanı Aygün'den Mabel Matiz Sorusu İçin Açıklama: 'Sorumlu Kişiler Soru Hazırlama Süreçlerinden Çıkartılacaktır'

etiket ÖSYM Başkanı Aygün'den Mabel Matiz Sorusu İçin Açıklama: 'Sorumlu Kişiler Soru Hazırlama Süreçlerinden Çıkartılacaktır'

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen YKS sınavına, Türkçe oturumunda sorulan şarkıcı Mabel Matiz ile ilgili soru damgasını vurmuştu. 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada '2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Aygün Yeni Akit'e konuştu

Aygün Yeni Akit'e konuştu

Yeni Akit gazetesi, YKS sınavında yer alan Mabel Matiz sorusuyla ilgili ÖSYM Başkanı Aygün'e, 'skandal' olarak nitelediği soruyla ilgili neler yapıldığını sorduğunu aktardı

Aygün, soruya verdiği yanıtta '2020-YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın katılımıyla üç oturum halinde 188 sınav merkezinde güvenle ve başarıyla tamamlanmıştır. Soru havuzu ülkemizin farklı üniversitelerinden binlerce akademisyenin katılımıyla oluşturulmaktadır.' ifadelerini kullandı.

'İnceleme başlatıldı, ilgili kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkarılacak'

'İnceleme başlatıldı, ilgili kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkarılacak'

Aygün, açıklamasını şöyle sürdürdü:

'Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır.”

Başarılı şarkıcının yer aldığı soru şu şekildeydi 📌

Başarılı şarkıcının yer aldığı soru şu şekildeydi 📌

Mabel Matiz, kendisiyle ilgili soruyla ilgili sosyal medya hesabında 'Sevgili arkadaşlar selam. Bugünkü YSK sınavında şarkılarımı konu alan sorulardan şimdi haberim oldu :) Valla ne diyim, en az sizin kadar şaşırdım. Buna ek olarak, sevindim de galiba. Bu, ne bilmiyorum, ama bu bir şey' ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
646
340
107
60
53
33
28
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın