Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıldırım: 'Ersun Yanal Yalan Söylüyor'

 > 
14PAYLAŞIM

Ersun Yanal Yalan Söylüyor

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ersun Yanal depremini Şansal Büyüka'ya değerlendirdi.

İşte Büyüka'nın olay yaratan yazısı...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım aradı... Ersun Yanal konuşmuş, sen yazmışsın dedi. Başkan dedim, sen de konuş senin söylediklerini de yazayım...” Yaz o zaman”dedi ve bombayı patlattı: Bu takımı Ersun Yanal şampiyon yapmadı...”

“Peki kim yaptı Başkan” dedim...

“Benim aslan yürekli futbolcularım yaptı. Bu şampiyonlukta Ersun Yanal’ın payı yok”...

Fenerbahçeli futbolcuları birkez daha tebrik edelim. “Ama Başkan dedim, futbolcular olayın çok içinde değil mi?”

“Hayır” diye kesin bir yanıt verdi... Önemli bir ekleme yaptı;

“Hiçbir futbolcum Ersun Yanal gitsin demedi. Şikâyetlerini sıraladılar ama Ersun Yanal gitsin” demediler... Caner, Alper diyorsunuz, onlar da şikâyet ettiler. Genç Salih de etti...”

Başkan, Salih derken ses tonu yükseldi, “oynatmadı çocuğu” dedi. “Belki fizik gücünü yetersiz bulmuştur” dedim, “Hocaysa fizik gücünü yeterli duruma getirseydi o zaman. Demek ki bu konuda da görevini yapmadı...” cevabını verdi...

“Bizimki yetersiz buluyor, Roma 15 milyon Euro verip transfer ediyor. Bu işi Ersun Yanal biliyor da, Romalı teknik adamlar mı bilmiyor...”

Başkan sözü transferlere getirdi...

“İstediği Veysel, Galatasaray’da bir oynuyor, bir oturuyor... Erkan’ı alsak bizim takımda kimi kesecek. Kampl’ı konuşmadık bile. Valbuena’yı istediğini gazeteden okudum...”

"Diego'yu istemedi"

Başkan transfer konusunda bombayı sona bıraktı: Diego’yu alalım mı diye sorduk, benim oyuncum değil” cevabını verdi... Bir şey daha... Mevlüt’ü hoca bizden istemedi, biz hocaya alalım mı diye teklif ettik... Doğru konuşmuyor” (Başkan burada çok ağır bir ifade kullandı ama ben hafifleterek yazıyorum...) Başkan özel hayata girdi... Çok ağır ifadeler kullandı... Başkan bunları yazamam” dedim. Kaldı ki, Ersun Yanal da özel hayatla ilgili iddiaları sürekli reddediyor... Ben özellikle kendisine bu iddiaları sordum, abi dedi, itibarsızlaştırma programı uyguluyorlar, ben deli miyim” cevabını verdi. Ama Başkan ısrar etti: Topuk Yaylası’nda, yanımda eski bir Bakan vardı, birlikte gördük... Kadın arkadaşları tribünde oturuyordu. Ben gördüm, "ben” dedi... Hızını alamadı ......... göre antrenman programı yapıyor... Aslında takım çalıştırmayı da bilmiyor...” Başkan’a, Bir hafta Bodrum’da kaldın, hocanla bir kahve bile içmedin” dedim... Ben O’nun başkanıyım. Herkes geldi, benimle oturdu, beni ziyaret etti; Hoca’yı sordum, denizlere açılmış dediler... Gelmesi, merhaba başkanım demesi gerekmez miydi?” Başkan sezon açılışına da açıklık getirdi: 25 Haziran’da sezonu açmak istedi, futbolcular haklı olarak tepki koydu... Ben de hocaya Şampiyonlar Ligi’ne gidersek takımı hemen toplarız dedim, bunun sonucu sezonun 14 Temmuz’da açılmasına karar verildi... Ben Hoca’yı kovmak istesem sezon başı iki yıllık sözleşme yapar mıydım?.. Sow krizi oldu, Emenike krizi oldu hep arkasında durdum... Galatasaray maçına 6 stend taktırdıktan sonra çıktı da ne oldu? O maçı futbolcular da yönetse Galatasaray’ı gene yenerdik...”

Kuyt'tan alıntı

Kuyt’tan da bir alıntı yaptı başkan: Kuyt bugün (dün) geldi... Hocanın gittiğini duyunca "İyi etmişsin Başkan” dedi... Başkan’a Madem Ersun Yanal bu kadar kötü, önümüzdeki sezon, bu başarının, bu puan farkının gerisinde kalırsanız ne olur” diye sordum... Benim futbolcularım aynı başarıyı yakalarlar. Sonra yakalamasalar ne olacak. Bir faturası varsa, ben öderim” cevabını verdi... Ve Ersun Hoca ile ilgili noktayı koydu: Bizi Ersun Yanal değil, futbolcularımız kadar, Galatasaray’ın kötü gidişi de şampiyon yaptı...”

"Bana Aykut Kocaman'ı anlattırmayın"

Başkan Aziz Yıldırım, Ersun Yanal‘dan sonra füzeleri diğer hocalara çevirdi... Bana Aykut Kocaman’ı anlattırmayın” dedi ve devam etti; Tam beş sefer istifa etti, her defasında geri çevirmek için çok uğraştık... Kaldı ki Aykut Hoca’nın arkasında çok durdum...” Bir hatırlatma yaptı: Koca bir stat Alex’i yuhalarken, tek başıma kalktım, o tribünleri susturdum. Böyle yapan bir Başkan Alex’i niye göndersin. Aykut Hoca istemiyor diye gönderdim...” Başkan’a, Aykut Hoca da adı geçenlerden biri” dedim, siz beni tanımıyorsunuz o zaman” cevabını verdi... Bu füze saldırısında bir isabet de Zico aldı... "Zico’ya büyük Hoca diyorlar, geldiğinin üçüncü gününde Alex yanıma geldi -Bu antrenör falan değil, biz bununla şampiyon olamayız- dedi...”

eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir