Yılbaşı Gecesi Ünlü Hollywood Levhasını 'Hollyweed' Olarak Değiştiren Kişi Gözaltında

1.1bPAYLAŞIM

Film dünyasının kalbinin attığı nokta Los Angeles'in meşhur Hollywood tepesi yılbaşı gecesi eskiden de sık gördüğü bir makyaja sahne oldu. Buzzfeed'den derlediğimiz habere göre yeni yıla girdiğimiz gece yapılan bu şaka için; Hollywood Levhası Vakfı temsilcisi 'iddiali' dedi. 

Şakayı eyalette serbest bırakılan 'hint keneviri'nin reklamını yapmak için gerçekleştirdiği öne sürülen bir kişi dün gözaltına alındı.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/salvadorhernand...

Haberi sizlerle şöyle paylaşmıştık: Los Angeles'ta bulunan efsane Hollywood yazısı yeni yıla girerken kimliği bilinmeyen birileri tarafından 'Hollyweed' olarak değiştirildi.

'Weed' İngilizce'de hint keneviri anlamına geliyor ve kenevirin Kaliforniya'da eğlence amaçlı kullanımı Kasım ayında yasallaştırıldı.

Bu tip vandal hareketlere sık sık maruz kalan film dünyasının ikonik levhası bu yıl ömrü hayatının en ilginç gerilla sanatı saldırısına uğramış oldu.

Ünlü yapının bakımından sorumlu olan Hollywood Levhası Vakfı temsilcisi Betsy Isroelit konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Bu biraz daha iddialı olmuş," dedi.

Dün sabah saatlerinde fark edilen değişiklik sonrasında hemen Los Angeles polisine ihbar edildi. Fakat herhangi bir müdahele yapılana kadar durumu gören vatandaşlar hemen cep telefonlarıyla fotoğraflar çekmeye başladı.

Hollyweed!!! Hollywood'da güvenlik dün gece izin kullanmış sanırım.

Hollywood levhası için bu 'hint keneviri' eklentisi yeni bir durum değil...

Temsilci Betsy Isroelit “Hollyweed geçmişte yapılmıştı. Orijinal bir fikir değil," diyor ve bu tip vandallıkların sık sık görülmediğini yine de vakfın Los Angeles polisiyle birlikte bu tip durumları önlemek ve soruşturmak için ortaklaşa çalıştıklarını ekliyor.

Los Angeles polisinden 1 Ocak 2017 Pazar günü içinde herhangi bir açıklama gelmedi.

Hollywood levhası 1976 yılında hint keneviri severler tarafından bir kez daha elden geçirilmişti.

O zaman da şakayı kimin yaptığı net değildi. Fakat zaten geçtiğimiz Kasım ayında Kaliforniya eyaleti kenevirin eğlence amaçlı kullanımını halkın çoğunuğunun 'Evet' oyunu da alarak yasallaştırdı.

"Çantamızı toplayıp Hollyweed'e taşınma zamanı geldi."

SON DURUM: Ekipler, Hollywood levhasını eski haline getirdi.

Aradan geçen 1 hafta sonra dün Los Angeles Polisi 'Hollyweed' şakası ile ilgili bir kişiyi tutukladı.

The Independent'in haberine göre 30 yaşında ve Los Angeles Polisinin ismini Zachary Cole Fernandez olarak açıkladığı bir adam beyaz muşamba kullanarak Hollywood levahsını Hollyweed gibi okunacak şekilde değiştirmekten tutuklandı.

Fernandez avukatı ile birlikte duruşmaya katıldı ve kötü niyetli bir şekilde yasaklı bir bölgeye girmekle suçlandı. Yılbaşı gecesi geç saatlerde siyah kıyafetleriyle güvenlik kamerasına yakalanan Fernandez'in levhayı değiştirdiği görülüyor.

Bir sanatçı olan Fernandez, Vice dergisine verdiği bir röportajda değişikliği kendisinin yaptığını itiraf etmiş fakat polis cephesinden herhangi bir doğrulama gelmemişti.

Fernandez Vice dergisiyle yaptığı röportajda, aynı şakanın 1970'li yıllarda yapıldığını duyduğunu ve 'dünyaya pozitiflik getirmek' için tekrarlamak istediğini söylemişti.

Fernandez kefalet ile salınacak fakat 15 Şubat'taki duruşmasına katılmak zorunda.

Hollywood levhasının bulunduğu bölgenin belediye meclis üyesi David Ryu, bu tip şakaların halk güvenliği personeli gibi değerli kaynakların bu tip şakalara ve bu olayların ortaya çıkarttığı taklit teşebbüslerine boşa harcanmasına sebep olduğunu ifade etti ve ekledi "Hollywood Levhası uluslararası boyutta tanınan bir ikon olmasına rağmen çok geniş bir vahşi yaşam parkının içinde, binlerce evin yakınında bulunuyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslylmz

saykoluk sjsjsjsjsjsj

ashirogi-muto

Hollywood Levhası Vakfı diye vakıf varmış vay anasını. Adamlar çay içip tavla atmak için vakıf kurmuşlar

realitysucks

sadece o harflerinin belli yerlerini örterek e'ye benzetmişler ve anlamam uzun sürdü

rockirocka

İstanbul'un böyle bir levhası olsa, şimdiye kadar çoktan Weedstanbul yapmışlardı.

sude-rumeysa-sahin

Hollywood Hollyweed oldu ve bu kadar sorun çıktı vay be *-*. O zaman yaşasın Hollyweed

Görüş Bildir