Yeni Zelanda'daki İki Camiye Silahlı Saldırının Ardından Ortaya Çıkan Kan Dondurucu Detaylar

-

Yeni Zelanda'daki iki camiye saldırıların ardından ortaya kan dondurucu detaylar çıktı...

Yeni Zelanda'nın Christchurch kasabasında cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Sosyal medyadan canlı olarak yayınlanan katliamda 49 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi yaralandı.

Dünyanın en sakin ülkelerinden biri olarak bilinen Yeni Zelanda'daki katliam kendini Brenton Tarrant olarak tanıtan terörist tarafından gerçekleştirilirken, devam eden operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardem olayı bir terör saldırısı olarak niteledi, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ise saldırıda 2 Türk vatandaşının yaralandığını aktardı.

Saldırının detayları için: 👇

Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı: 'Saldırganlardan Biri Avustralya Vatandaşı, Vahşi Bir Terörist' - onedio.com
Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı: 'Saldırganlardan Biri Avustralya Vatandaşı, Vahşi Bir Terörist' - onedio.com

Hagley Park bölgesindeki El Nur Camisi ile Linwood mahallesinde camiyi hedef alan katliamın ardından ortaya kan dondurucu detaylar çıktı.

Kendini Brenton Tarrant olarak tanıtan saldırganın silahının üzerindeki ifadelerde daha önce dünyanın başka bölgelerinde Müslümanlara düzenlenen saldırıların failleri ile Osmanlı İmparatorluğu'nun kaybettiği savaşların isimleri yer alıyor.

Kanada'da 2017 yılında bir camiye düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren kişinin isminden mültecilere karşı nefret söylemine kadar yer alan detaylar saldırının uzun süredir planlandığını kanıtlar nitelikte...

Görsel

Silahın sol üst köşesinde ismi geçen Anton Lundin Pettersson...

2015 yılında Star Wars savaşçıları gibi giyinerek okula kılıçla giren Pettersson, göçmen çocukların ağırlıklı olduğu sınıfları hedef aldı ve iki öğrenciyi öldürdü.

2017'de Kanada'da bir camiye saldırarak 6 kişinin ölümüne yol açan 29 yaşındaki Alexandre Bissonnette...

Aşırı sağcı görüşlere sahip olduğu ortaya çıkan Bissonnette, Quebec'teki bir camiye düzenlediği silahlı saldırıda 6 kişiyi öldürdü.

Osmanlı İmparatorluğu'na karşı ayaklanan Arnavut lideri İskender Bey (Skanderberg)...

Arnavutların milli kahramanı olarak nitelendirilen ve Osmanlı ordusundan kaçarak Hristiyan olduktan sonra isyan başlatan İskender Bey, Arnavutluk ve Kosova'daki siyasi liderler tarafından 1468 yılında öldürülmüştü.

Tours Savaşı'nda Endülüs Emevileri'ni yenilgiye uğratan Frank komutan Charles Martel...

732 yılında İslam ordularını bir 'çekiç' gibi ezdiği anlatılan Martel, Karolenj Hanedanı'nın kurucusu sayılıyor.

Kıbrıs'ın fethi sırasında bir yıl boyunca direnen ve Magosa'daki anlaşmaya ihanet ederek Türk esirleri şehit eden Venedikli komutan Antonio Bragadin...

Rivayetlere göre, 1571 yılında teslim olduktan sonra Lala Mustafa Paşa'nın karşısına çıkarılmış ve burnu ve kulakları kesildikten sonra öldürülmüştür.

IV. Mehmet devrinde ikincisi gerçekleştirilen Viyana kuşatması...

17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ile Avusturya Arşidüklüğü arasında yapılan savaşların en uzun süreni bu kuşatma ile başlamış ve Osmanlı açısında bir bozgun olarak sonuçlanmıştı.

Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı şehit eden Miloş Obiliç...

1389 yılında, I. Kosova Savaşı sırasında Sultan Murat'ı şehit eden Sırp Miloş Obiliç'in ismi de şarjörlerden birinin üzerinde yer alıyor.

Macar ulusal kahramanı olarak anılan Hunyadi Yanoş...

II. Mehmed'in 1456 Belgrad Kuşatması sırasında Osmanlı kuvvetlerinin yenilmesinde oynadığı rolle daha sonraki yüzyıllarda Macar ulusal kahramanı olarak anılan Hunyadi Yanoş'un da ismi yer alıyor.

Dmitry Senyavin ve Çeşme Deniz Muharebesi...

1787-1792 Osmanlı-Rus Savaşı'nda Rus cephesinde yer alan bir amiral olan Dmitry Senyavin ve 1770'te Rusya - Osmanlı arasında yapılan ve Osmanlı donanmasının tamamen yok edildiği Çeşme Deniz Muharebesi'ne de atıfta bulunuluyor.

"Türk yiyici..."

Silahın üzerinde ayrıca "Türk yiyici" ifadesi yer alırken, Haçlı Seferleri'nin mottosu olan "Tanrı bunu istedi" cümlesi de dikkat çekiyor.

2011 yılında Norveç'te 77 kişiyi öldüren Anders Breivik'ten ilham aldığını söyledi.

Katliamı yapan saldırgan Brenton Tarrant, Twitter hesabından yayınladığı manifestosunda 2011 yılında Norveç'te 77 kişiyi öldüren Anders Breivik'ten ilham aldığını yazmış.

Brenton Tarrant'ın manifestosuyla ilgili ayrıntılı analiz için: 👇

Yeni Zelanda'daki Camilere Saldırı Yapan Saldırgan ile İlgili Korkunç Detaylar ve Bir Gazeteciden Olayın Analizi - onedio.com
Yeni Zelanda'daki Camilere Saldırı Yapan Saldırgan ile İlgili Korkunç Detaylar ve Bir Gazeteciden Olayın Analizi - onedio.com

Saldırıyı bilgisayar oyunlarına benzer şekilde gerçekleştirdiği gözlenen saldırganın şarjörünü birden fazla kez değiştirdiği ve camiye girer girmez ateş etmeye başladığı görülüyor.

Beş silahla yolculuk yapan saldırganın arabada çaldığı şarkıda "Kurtlar ilerliyor, faşistler ve Türkler dikkat edin" sözlerinin yer alması kan donduruyor.

Arabada çalan Sırpça 'Bosna Kasabı' şarkısının sözlerinde Radovan Karadziç'e gönderme yapılırken, "Kurtlar ilerliyor, faşistler ve Türkler dikkat edin" sözleri ürkütücü detaylar arasında bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
phantom_s

amk seriatcilarina bos yapmak icin prim cikti

elaria

sen ne alaka simdi aq

queen_of_the_7_kingdoms

bsg.ben senin aq!sizin gibileri toplamaları lazım.sana asıl nefretini kusacak yer çıktı şerefsiz!

ercy

Beynin yok fikrin de olmasın mümkünse

phantom_s

beyler ! siktirin gidin ! benden olsa fikir ile gotunuzu sikerimde sizde dinleyecek ve anlayacak beyin yok

queen_of_the_7_kingdoms

ne diyon aq?daha konuşup yazmayı bilmiyon kalmış müslümanlara küfrediyosun...sen de bu terörist gibisin işte,siz bizi 1 kere öldürürsünüz ama biz bin çogalırız!.

elaria

yanit yaziyo bide lmaoooo

elaria

herkes birbirini yesin de dunyanin sonu gelsin artik.yavas yavas olmektense hepimiz toptan gidelim olsun bitsin

elaria

kosovada iskender beyi buyuk kahraman diye gosterip duruyolar,heykelleri her yerde lmao arnavutlar utanc kaynagisiniz :/

manyeticni-

Ne yazık ki Dünyada hala genetik özürlülük hastalığı var. /GENETİK/

vag

Haber yapmışsınız ama üstünkörü bir araştırmayla öğrendiklerinizi yazmışsınız. İskender bey zaten Hristiyandı, sonradan hristiyan olmadı. Osmanlı İmparatorluğuna Arnavut kralı olan babası tarafından esir olarak verilmişti. Osmanlı da bari bi işe yarasın diyerek eğitti, burada Türk savaş taktiklerini öğrendi, bir süre Osmanlının balkan seferlerini destekledi ancak Macaristan'a sefere gidilirken isyan etti ve ülkesine döndü.

elaria

yedigi kabi pisledi sonuc olarak

Görüş Bildir