Yeni Bir Araştırmaya Göre Erkekler Sevgilileri Yerine Kankalarının Kendilerini Daha Mutlu Ettiğini Düşünüyor!

532PAYLAŞIM

Düzenli ilişki yaşayanlar, romantizmin en minnoş anlarının değerini iyi bilirler! Fakat o noktaya gelinene kadar birçok evreden geçilir. Kimi zaman arkadaşlık, kimi zaman flörtleşme kimi zaman da inceden dövüşme bizi romantik sevgililiğin içine atabilir.

Peki geldik 'biz neyiz?'den biz 'sevgiliyiz'e... Erkeğiniz için 'bromantik' kankasından daha fazlası anlamına geliyor musunuz? Sizler için Unilad'den derlediğimiz bu araştırmaya göre kankalar birlikte çok daha mutlu!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/men-more-s...

Öncelikle 'bromance'in niteliklerini, erkeklerin 21. yüzyılda giderek samimi hale gelen kankalık mevzusunu ele alalım!

19 Maddeyle "Bromance" Yani Erkekler Arası Kankacılık - onedio.com
19 Maddeyle "Bromance" Yani Erkekler Arası Kankacılık - onedio.com

Men and Masculinities dergisinde yayınlanan bir araştırmada, 21. yüzyılda erkeklerin arasındaki kankalık ilişkisi ve romantik partnerleri ile olan ilişki arasında bir karşılaştırma yapıldı.

Araştırmanın ana fikri ve temel sorusu aslında şöyleydi; erkek kankalarınız size göre romantik ilişkilerinize oranla ne kadar değer ifade ediyor?

30 heteroseksüel erkeğin katıldığı bu araştırmada ortaya çıkan sonuca göre, cevap 'oldukça çok fazla şey'di.

Verilen cevaplara göre erkeklerin yakın arkadaşları onlara duygusal açılma, sosyal tatmin ve sorun çözme gibi konularda sevgililerine göre çok daha fazla şey sunuyor.

Ryan Reynolds ve Hugh Jackman, Obama ve Joe Biden, Ant ve Dec gibi ünlülerden de sık sık gördüğümüz üzere son yüzyıllarda 'bromance' denen bu erkek yakınlaşması giderek daha da fazla değer kazanmaya başladı.

Aslında genel görüşe göre de birçok kadın, erkek arkadaşının 'bromantik' kankasının olmasından memnun.

TIME dergisinde yayınlanan bir başka makaleye göre ise erkeklerin arasındaki bu yakın, samimi ilişki son yıllarda giderek daha da fazla kabul görmeye başladı. Bu da oldukça iyi bir şey!

Öte yandan bu yakınlık romantik partnerlerin arasındaki ilişkiyi zayıflatabilir mi?

Bu tür araştırmalar genellikle küçük ve kısıtlı grupları içerdiği için genel geçer doğrular olarak ele almak doğru olmaz.

Konusu geçen araştırmaya katılan 'bromantik' arkadaşlar, birbirlerine sırlarını anlattıklarını, sevgi gösterisi yaptıklarını, aynı yatakta yattıklarını söyledi. İşte tüm bu faktörler, romantik ilişkiler ve bromantik ilişkileri karşılaştırılabilir kılıyor.

Genel olarak ortaya çıkan bir gerçek var ki; erkekler kankaları tarafından daha az yargılandıklarını hissediyorlar, sorunlarını daha kolay çözdüklerine inanıyorlar, duygularını ya da hassas konuları daha rahat açılabiliyorlar. 

Bir katılımcı şöyle diyor; "Sevgililer geçicidir. Bromantik kankalar hayat boyunca sürer."

Elbette her romantik ilişki ya da kankalık ilişkisi için bunlar geçerlidir diyemeyiz. Ama en yakın arkadaşlığın güzelliği hem kadın hem de erkek için ne kadar farklıdır biliyorsunuz! 

Erkeklerin de bizler gibi, minnoş kankalıkları olmasın mı yani? :D

Bu arada ülkemizden de en nadide 'bromantik' ilişkileri şöyle hatırlayalım...

Kanka Sevgisi Önemlidir! Ünlülerden 14 Nadide Örneğiyle Bambaşka Bir Aşk: Bromance - onedio.com
Kanka Sevgisi Önemlidir! Ünlülerden 14 Nadide Örneğiyle Bambaşka Bir Aşk: Bromance - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

Hangi erkekler?? Bize hep sevgili yapınca arkadaşlarını unutan kankalar denk geldi de.. (:

erlik

Nede olsa kanka 10 dakika boyunca "bir şey yok" diyerek trip attıktan sonra "sen beni anlamıyorsun, sen beni sevmiyorsun böhöööö" diye salya sümük ağlamaz. Yada yemekteki maydanoz için bırak günü dünyayı dar etmez. Bir gün senin sevdiğin bir şey yapılınca "hep senin dediğin oluyor, benin fikirlerime önem vermiyorsun" diye ömrünü zımparalayıp " haftada 6 gün annesine gidip "neden biz annemlere gitmiyoruz?" diye törpülediği ömrü bir tarafınıza saplamaz. En fazla "kanka yapacağın işi s.." der.

ozcylnn

Sadece erkekler değil bence kıza kıza vakit geçirmekte gayet eğlenceli :D , mutsuz olduğun tek bir an yok.. Eğer buna inanmayan varsa samimi güvendiği kız arkadaşı hiç yok demektir :D

busra-kucuk

Böyle böyle gay oluyorlar asdfghjkl

busra-kucuk

(geyik amaçlı yorumdur, linç etmeyiniz.)

dusunen_odun

herkes yarak gibi ilişki yaşıyor çünkü

Görüş Bildir