Windows Phone'a ROM Desteği Geliyor

 > 
2PAYLAŞIM

Windows Phone Internals aracı sayesinde Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip telefonlara ROM yükleme imkanı sunuluyor.

Android ekosisteminin sunmuş olduğu en güzel özellikten biri olan özelleştirilmiş yazılım yani Custom ROM yükleme imkanı şimdi de Windows Phone platformuna geliyor. Heathcliff isimli geliştiricinin yayınlamış olduğu Windows Phone Internals aracı sayesinde gerçekleştirilebilen " Bootloader " kilidi açma ve " Root " erişimine izin verme opsiyonları Windows Phone için Custom ROM 'un önünü açıyor. Peki, custom ROM Windows Phone 'a ne kazandıracak?

Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile işletim sistemlerini kapsayan Windows Phone Internals aracı, telefonun firma tarafından konulan Bootloader kilidini açıyor ve Root işlemine izin veriyor. Root işlemi yapılmış Windows Phone, tamamen geliştiricilerin hizmetine açılıyor. Geliştiriciler bu sayede Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile sürümlerini diledikleri gibi modifiye edebilecek.

Windows Mobile sürümlerinde kullanılmayan ve sistemi yavaşlatan uygulamalar, entegrasyonlar sistemden kaldırılabilecek. Geliştiricilerin yazılım düzeylerine göre belki de çok daha hızlı bir Windows 10 Mobile işletim sistemi ile yakında karşı karşıya kalabiliriz. Android ROM mantığı ile çalışacak olan Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile ROM'ları bakalım son kullanıcıyı memnun edebilecek mi?

Android ve Windows Phone 'dan sonra sıranın Apple 'da olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak iOS işletim sisteminin kapalı bir sistem olmasından dolayı Apple, ROM işlemine asla izin vermeyecektir. Apple, ilerleyen dönemlerde " belki " Jailbreak işlemi için bilerek bir arka kapı bırakabilir ve Tweak'ler ile özelleştirmeye izin verebilir. Ancak bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu belirtmek gerekiyor.

Shiftdelete

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir