Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Volkan Demirel: "Kimseden Özür Dilemem!"

-
Abone ol

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, milli maç öncesinde ailesine küfür edildiği için sahayı terk ettiği durumdan dolayı kimseden özür dilemeyeceğini ifade etti. 

Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Volkan Demirel, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Volkan, Turgay Şeren'in vefatından dolayı çok üzüldüklerini belirterek, şu ifadelere kullandı.

"Buradan Turgay ağabeyimizin ailesine başsağlığı diliyorum. Gerçekten Türk futboluna, Türk camiasına çok iyi hizmetler vermiş önemli bir isim. Ayrıca son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçlerinin ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu mesajı sosyal medyadan vermek yerine böyle canlı canlı söylemek istedim. Çünkü biz de onların yaşadığı dertleri, kederleri ve üzüntüleri yaşıyoruz. Hem karakter hem de duygu olarak çok güçlü bir ülkeyiz. Bu zor dönemler atlatacağız."

Kampın yorucu geçtiğini vurgulayan Volkan, "Sakatlığım nedeniyle takımla çalışamıyorum ama gördüğüm kadarıyla gencinden yaşlısına kadar herkes istekli. Kendime gelince çok iyi bir sezon başı geçiriyorum. En kısa zamanda sahalara geri döneceğimi düşünüyorum." diye konuştu.

Sakatlığının 2-3 yıldan bu yana olduğunu fakat tedavisi için vakit bulamadığını anlatan Volkan, son safhada diz ve topuğa kadar ağrı inince ameliyat masasına yatmak zorunda kaldığını belirtti. Volkan, tüm ağrılarından kurtulduğunu söyledi.

"Hiçbir arkadaşımın gitmesini istemezdim"

Volkan, bir gazetecinin Gökhan Gönül'ün takımdan ayrılmasına ilişkin soruyu, "Takımdaki arkadaşlık üst seviyede. Buradan hiçbir arkadaşımın gitmesini istemezdim. Benim için isim fark etmez, isimler önemli değil, gidenin arkasından bir şey demek doğru olmaz kendi tercihidir kendi yolunu tercih etmiştir." şeklinde yanıtladı.

"Ben doğuştan Fenerbahçeliyim"

"Ben doğuştan Fenerbahçeliyim" diyen Volkan, Avrupa Şampiyonası'ndan sonra milli futbolcuların aldıkları primler hakkında çıkan tartışmaların sorulması üzerine "Benim zamanımda da prim olayları oldu. Bunlar aile içinde kalacak şeyler. Kavgalar da alınan da verilen de içeride kalmalı. Dışarıya çıkması yakışmaz." ifadelerini kullandı.

Milli futbolcuların prim tartışmaları: Prim almaları hakkıdır

Avrupa Şampiyonası'ndan sonra milli futbolcuların aldıkları primler hakkında çıkan tartışmaların sorulması üzerine Volkan, "Benim zamanımda da prim olayları oldu. Bunlar aile içinde kalacak şeyler. Kavgalar da alınan da verilen de içeride kalmalı. Dışarıya çıkması yakışmaz. Prim konusunda söyleyeceğimiz fazla bir şey yok. Prim almaları da haklarıdır bence. Ne kadar aldıklarını bilmiyorum hiçbir zaman sormadım. Beni ilgilendirmiyor. Türk Milli Takımı'nın başarılı olmasını isterim ama olmadı bu turnuva da öyle bitti. Önümüzdeki turnuvalara bakacağız, layık olduğumuz yere geleceğiz." şeklinde konuştu.

Volkan, Fenerbahçe'nin her sezon hedefinin şampiyonluk olduğuna dile getirdi.

"Kimseden özür dilemem"

Milli takıma tekrar çağrılıp, çağrılmaması konusundaki gelişmelerin sorulması üzerine Volkan, şunları söyledi:

"Ailene küfür edilse siz özür diler misiniz, dilemezsiniz ben de kimseden özür dilemem. Milli Takımı bırakmam söz konusu değil, bu konuda kimse beni aramadı. Ben milli takımda oynamak istediğimi her yerde dile getirdim. Kızıma, eşime, aileme küfür edildiği için Galatasaray stadında olduğu için kasıtlı olduğu için kızdım. Aynı şeyleri yaşıyoruz. O gün bazı şeylere dikkat çekmek istedim ama suçlu ben oldum, vatan haini oldum başka lakaplar yakıştırıldı."

Arda'ya yapılan da çok büyük yanlıştı

Avrupa Şampiyonası'nda özellikle Arda Turan'a gösterilen tepkilerden söz eden Volkan, şunları kaydetti:

"Şimdi benim haklı olduğum ortaya çıktı. Bana da yapılanlar yanlıştı, Arda'ya yapılan da çok büyük yanlıştı. Yurt dışında oynuyorsunuz. Milli takımın başarısı için gelmiş insanlar var. Sonuca endeksli olarak istenmeyen olaylar oluyor son derece yanlış.

Benim bu olaydan sonra tüm maçlar da Konya'da oynandı. Milli takım gerçekten yani İstanbul'da herhangi bir statta olsaydı başarılı olabilir miydik? Konya taraftarı öyle bir akustik yarattı ki onlarla beraber başarı geldi. Birliktelik olarak Avrupa Şampiyonası'nda devam ettirebilseydik. Yapamadık bu olaylar tekrar yaşandı umarım bu son olur.

Ozan ile mesajlaştım 'Arda'ya söyle arayacağımı' dedim daha sonra aramadım çünkü arayan çok kişi vardı. Arda'dan daha çok üzüldüm onu ilk yaşayan benim, vatan haini ilan edilen de benim. Olan bana oldu, kimseye bir şey olmadı. Milli takıma gidemedim vatan haini oldum. Yapacak bir şey yok."

"40 yaşına kadar oynamak istiyorum"

Volkan Demirel, kendisini fiziken çok iyi hissettiğini belirterek, "Vücudum el verdiği sürece oynamak isterim.Fenerbahçe benim artık hayatım, yaşamım oldu. Onunla üzülüp onunla seviniyoruz. Her daim bu camianın içinde olmak istiyorum. Futbolu bıraktıktan sonra da burada olmak istiyorum. İçimde 40 yaşına kadar oynamak var. Hedefim 40 yaşını görmek." diye konuştu.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir