Venezuela'da Hükümet Karşıtı Gösteriler: 3 Ölü, 23 Yaralı

 > 
75PAYLAŞIM

Venezuela'da Hükümet Karşıtı Gösteriler: 3 Ölü, 23 Yaralı

Güney Amerika ülkelerinden Venezuela’da yolsuzluk ve hayat pahallılığını protesto etmek isteyen gençlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ilk belirlemelere göre üç kişi öldü 23 kişi de yaralandı.

Gösterilerde hayatını kaybeden üç kişinin başından tek kurşunla öldürüldüğü açıklandı. Sosyal medya aracılığı ile toplanan gençler başkent Caracas’da bulunan savcılık binasına gelerek Nicolas Maduro yönetimini protesto etmek istediler. Olayları bastırmak isteyen polis güçleri gençlere karşı sert önlemler almaya başladı. Kısa süre içinde tüm ülke geneline yayılan gösterilerde çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı belirtiliyor. 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro olaylar üzerine televizyona çıkarak açıklamalar yaptı ve bu şiddet gösterilerinin arkasında muhalefetin olduğunu ileri sürdü. Maduro, bunun bir darbe girişimi olduğunu da savunarak böyle bir girişime müsaade etmeyeceklerini söyledi. Gösterileri gerçekleştiren çoğunluğu lise ve üniversite gençlerinden olan gurup temsilcileri, Venezuela halkının baskılardan bıktığını ve artık uyanmaya başladığını belirttiler. Venezulela’da tam bir güvensizlik ortamı oluştuğuna dikkat çeken gençler devletin halkına karşı uyguladığı şiddeti durdurmak için sokaklara çıktıklarını açıkladılar. 

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD, (DHA)

Venezuela'da gençler ayaklandı | Euronews | Video Haber

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir