Ve Twitter 140 Karakter Sınırını Esnetti...

 > -

Popüler mikroblog sitesi Twitter, paylaşımlarda artık link, GIF, fotoğraf ve videoların 140 karakter sınırına dahil edilmeyeceğini açıkladı. 

Dünyanın en önemli sosyal platformlarından bir tanesi olan Twitter, 140 karakterlik tweet sınırında yeniliğe giderek kullanıcılarının düşüncelerini ifade ederken çok daha özgür ve rahat olmasını sağlayacak.

Esneme kararı ilk olarak mayıs ayında duyurulmuştu...

Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Esnetiyor... - onedio.com
Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Esnetiyor... - onedio.com

Değişiklik, atılan bu tweetle duyuruldu

Twitter, artık tweetlerde fotoğraf, GIF, video, anket ve benzeri şeyleri karakter olarak saymayacak. Ayrıca yapılan alıntılarda 140 karakter sınırı içerisinde yer almayacak. 

Kullanıcıların da tepkisini çeken 140 karakter sınırlaması bu durumda biraz daha rahatlayacak.

Fotoğraftan sonra metin için 92 karakter kalıyordu

Platformda fotoğraflar 24, linkler ise 23 karakter kaplıyordu. Hal böyle olunca fotoğraf ve link içeren bir tweet atılmak istendiğinde geriye metin için sadece 92 karakter kalıyordu.

Değişiklikle beraber, @ ile başlayan kullanıcı adı, yapılan alıntılar ve tweete yerleştirilen medya görselleri eskisi gibi 140 karakter sınırlamasının içerisinde yer almayacak.

Twitter, daha önce platform üzerinden gönderilen özel mesajlarda da 140 karakter sınırını kaldırmıştı

Geçtiğimiz aylarda 10’uncu yaşını kutlayan Twitter, uzun bir süredir kullanıcı sayısını ve gelirlerini arttırmaya çalışıyor. Ancak, 300 milyonun üzerinde kullanıcısı olmasına rağmen Twitter bir türlü kar elde etmeyi başaramadı.

Bazı haberlere göre, şirket, 2015’in sonunda 2 milyona yakın kullanıcısını da kaybetti. Twitter’ın kurucularından Jack Dorsey, geçen sene, şirketi tekrar büyütebilmek için Twitter’ın başına yeniden geçmişti.

Facebook gibi Twitter da, kullanıcılarının, fotoğraf ve video da paylaşmalarını istiyor. 

Sosyal paylaşım sitesi en son anket uygulamasını da devreye sokmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir