Görüş Bildir

GIF Haberleri

GIF ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. GIF ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Gintama'nın Yerinin Ayrı Olmasının Nedenleri
Animeler, çoğumuz için vazgeçilmez zevkler olup hayatımızda yeri doldurulamaz öneme sahip olmuşlardır. Aksiyonundan, Dramına, Korkusundan, Gerilimine, Hareminden, Komedisine kadar bir çok kategoriye ayrılan anime dünyasında bazI animeler vardır ki kategorisinden taşar ve kendi başlığını ilan eder. İşte Gintama'da onlardan biri, başta Absürt Komedinin Kralı olan bu anime diğerlerinden tümüyle ayrı bir yer edinmiş ve ne yazık ki yaşamayan efsaneler arasındaki yerini almıştır. O halde ne dersiniz bilenler ve bilmeyenler olarak gelin bir kaç gif ile Gintama'yı yad edelim. :)
Watch_Dogs'un Grafikleri Neden Kötüleşti?
Etrafta kafaları karıştıran bir görsel var.YAZANSarp KürkcüYakın zamanda yeni yayınlanan videosuyla artık Watch_Dogs yeni bir çıkış tarihine kavuştu: 27 Mayıs.Ama bunun yanında ilginç bir de görüntü çıktı ortaya. Kaynağı AllGamesBeta olan bu gif, oyundaki çok ufak bir kısmı gösteriyor ama bir tarafta 2012 E3’te gösterilen oynanış videosu, bir tarafta da GameSpot'un yayınladığı videodan alıntı var.İkisi de aynı sahne, arayüzden modellemeye ikisini de Watch_Dogs . Ama grafiklerdeki gerileme inanılmaz. Gife kaynağından ulaşabilirsiniz.Birkaç gün önce, yurtdışında bazı basın mensupları davetle Ubisoft ’un bünyesine çağırılmış ve orada Watch_Dogs ’u deneme fırsatı elde etmişlerdi. Bunun yanında kendilerine verilen basın kitinden gelen bir görüntü olduğunu düşünüyoruz bu gördüğümüzün.Sonuçta gif'te Gamespot'un logosu gömülü değil ama aynı kaynak olduğu çok belli. Bu da basına dağıtılan kitlerle mümkün işte.Yine tahminlerimiz, oyunun PlayStation 3 ve Xbox 360’ta böyle gözükeceğini söylüyor bize. Ama olur da bu görüntünün PS4 / Xbox One nesline ait olduğu belli olursa Ubisoft'un açıklayacağı ciddi şeyler var demektir. Bir Killzone 2 olayını baştan kaldırabileceğimizi sanmıyoruz artık.Bizce bir nevi nesil kıyası görmüş durumdayız. Umarız haklı çıkarız, umarız oyun bir anda görsel kalitede geriye doğru gitmez. Bunun yanında bir de iyi haber verelim, Watch_Dogs ’un oyunda açık dünya hâliyle sekiz kişiye kadar destek verdiğini yaratıcı yönetmeni Jonathan Morin Twitter’dan onayladı. Yani sekiz arkadaşınızla Chicago’da özgürce gezebileceksiniz.
New York'u Daha Önce Hiç Bu Şekilde Görmediniz
Jamie Beck ve Kevin Burg isimli tasarımcıların yaptığı bu Manhattan, New York temalı cinemagraph GIF serisi 'Seeing New York' adıyla anılıyor ve Manhattan'ı Giorgio Armani gözlüklerle bambaşka bir şekilde tanımanıza olanak sağlıyor.
iPhone'un Yeni Fenomen Oyunu Threes Android'e Geldi
50 milyon indirmeye ulaşmasının ardından aramızdan zamansız bir şekilde ayrılan Flappy Bird’den sonra iPhone’un yeni fenomen oyunu ortaya çıktı: Threes. Piyasa çıkmasının üzerinden 30 gün geçmiş olmasına rağmen kısa sürede App Store’da bir çılgınlığa dönüşmüş olan Threes, temel olarak rakamları birleştirmeye çalıştığınız bir oyun. Basit kuralları, temel matematik bilgisi ve kolay oynanışı ile hızla popüler hale gelmiş olan oyun bugün itibariyle Google Play’de de yayınlandı. En popüler oyunlar genellikle son zamanlarda çokça tartışılan freemium modelini benimsemiş olanlar arasından çıkıyor. Threes’in ilginç diğer bir özelliği ise ücretli olması… Threes’in yapımcıları oyunun ilk 30 gününde elde ettikleri verileri bir araya getiren bir de infografik hazırlamışlar. İnfografikte en çok dikkat çeken detay ortalama oyun süresi. Yapılan ölçümlemelere göre bir oyunca Threes oynamaya başladığında ortalama olarak 20 dakika 34 saniyesini bu oyun ile geçiriyor. Bir oyunun yaklaşık 1 – 1,5 dakika kadar sürdüğünü varsayarsak bu oyuncuların Threes’e başladıklarında ortalama 15 – 20 oyun oynadıklarını gösteriyor. Threes’in yapımcıları oyunla ilgili bir video hazırlamak yerine bir GIF hazırlamayı tercih etmişler. Infografiğe göre şu anda oyuncuların bir gün içerisinde Threes ile geçirdikleri toplam süre ise 11 yıl . Her ne kadar infografikte böyle bir bilgi olmasa da sadece ortalama geçirilen süreden yola çıkan kaba bir hesapla bu süre günde 200 binin üzerinde aktif oyuncu anlamına geliyor.Oyunda 1 ve 2’yi bir araya getirerek 3 elde ettikten sonra 3 ve üzerindeki rakamları sadece eşleri ile (3’ü 3 ile, 6’yı 6 ile, 12’yi 12 ile) birleştirebiliyorsunuz. Yapımcılara göre bu şekilde ulaşılabilmiş en yüksek rakam 6144 ve şimdiye kadar sadece 8 kişinin bu rakamı oluşturabildiğini söylüyorlar. Oyuncuların pek çoğu belli bir süre oynadıktan sonra 192’yi görmüş olsalarda 384’ün üzerine çıkabilecen oyuncu sayısı henüz oldukça düşük görünüyor. webrazzi