Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ünal Aysal: "Yeniden Başkan Olmak Gibi Bir Düşüncem Yok"

-

Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından Ünal Aysal, henüz ilk yılını doldurmak üzere olan bir yönetim bulunduğunu ve kendisinin başkan adaylığı düşüncesi olmadığını kaydetti.

Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından Ünal Aysal, henüz ilk yılını doldurmak üzere olan bir yönetim bulunduğunu ve kendisinin başkan adaylığı düşüncesi olmadığını söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurul toplantısına katılan Aysal, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Mevcut yönetime yönelik eleştiriler ve isminin sık sık gündeme getirilmesiyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine Aysal, şöyle konuştu:

"Henüz geçen sene seçilmiş bir yönetimi var. Bu arkadaşlarımız 3 senelik bir süre için geldi ve bu süre içinde onlara bir zaman vermek lazım. Eğer başarılı olurlarsa, inşallah uzun süre kalırlar. Eğer başarısız olurlarsa zaten bu genel kurul birisini işaret eder ve o arkadaşım da gelir, burayı yönetir. Ama benim şu an yeniden başkan olmak gibi bir düşüncem yok."

UEFA tarafından verilen bir yıl Avrupa kupalarından men cezasının, kendi dönemindeki harcamalardan kaynaklandığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Aysal, şunları söyledi:

"Bir yıldır üzerimize yapılan bir algı operasyonu var. Bunu kimin yaptığını bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Ama katiyetle bu doğru değil. Bizim zamanımızda harcamalarımız çok net şekilde kamuoyuyla paylaşıldı zaten. Halka açık bir şirket olan Galatasaray Sportif AŞ'de bilgi saklamamız mümkün değil. Öksürsek KAP'a açıklama yapıyorduk. UEFA'nın da bunu bilmemesi veya bizim bunu UEFA'ya bildirmememiz mümkün değil."

Endişe varsa araştırsınlar

Dursun Özbek yönetiminin mali konularla ilgili geriye dönük bir araştırma yapılması için başlattığı çalışmalara değinen Aysal, "Geçmişe dair bir endişeleri varsa, araştırma yapabilirler. Ama ben zaten kendi dönemimdeki harcamaları uluslararası tarafsız bir kuruma yaptırdım. Hem geldiğim gün hem gittiğim gün. Yönetimin elinde bizim dönemimizle ilgili her türlü veri var. Ama yine de geriye dönük araştırma yaptırmak isterlerse yapsınlar." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulabileceğini aktaran sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı, "Biz 2011 senesindeki zor süreçten nasıl kurtulduysak, 2016 yılındaki zor süreçten de aynı şekilde kurtulunur. Yöntemler bellidir. Tecrübe edilmiştir. Ama kim yapar, nasıl yapar bekleyip göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Aysal ayrıca, yarın Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçla ilgili, "Derbi için sadece Galatasaray diyoruz. Başka bir şey diyemeyiz. Zor bir dönemdeyiz ama derbilerin neticesini de peşinen kestirmek zor. Dostluk içinde geçmesini istiyorum." şeklinde görüş belirtti.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir