Ümitcan Uygun ile Babası Durak Uygun Hakkında Yeni Bir İddianame Hazırlandı

 > 
0PAYLAŞIM

Ankara'da evinde ölü bulunan Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen ve babası Mehmet Esen'e yönelik sözleri nedeniyle Ümitcan Uygun ile babası Durak Uygun hakkında, 'kişinin hatırasına hakaret' suçundan iddianame düzenlendi.

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in ölümüyle ilgili hakkında yürütülen soruşturma sürerken, uyuşturucu soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Ümitcan Uygun, kızının ölümüyle ilgili kendisini suçlayan Mehmet Esen'e yönelik suçlamalarda bulundu. Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun, Mehmet Esen'in, kızına cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Bunun üzerine Mehmet Esen'in avukatı, baba ve oğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

'Kişinin hatırasına hakaret'

Savcılık soruşturmasını tamamlayarak Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun hakkında, 'kişinin hatırasına hakaret' ve 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından iddianame düzenledi. Ankara Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, Ümitcan Uygun ve Durak Uygun'un kişinin hatırasına alenen hakaret suçlarını işlediği hususunda kamu davası açılabilmesi için yeterli şüphe oluştuğu belirtildi.

7 aydan 4,5 yıla kadar hapis

Ayrıca şüphelilerin üzerine atılı suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olduğu, dosya arasında bulunan uzlaştırmacı raporuna göre, tarafların uzlaşamadıkları, buna göre şüpheliler hakkında üzerine atılı suçtan kamu davası açılmasının gerekli olduğu kaydedildi. Baba ve oğlu hakkında 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Gülümse Çekiyorum! Samsun'da Koronavirüse Karşı Fotoğraflı Tedbir - onedio.com
Gülümse Çekiyorum! Samsun'da Koronavirüse Karşı Fotoğraflı Tedbir - onedio.com
Hatay'da 'Turizm Ormanı' Kurulacak: Hedef 100 Bin Ağaç - onedio.com
Hatay'da 'Turizm Ormanı' Kurulacak: Hedef 100 Bin Ağaç - onedio.com
İlk Hasat Yapıldı: Yeşil Erik 750 Liradan Satışa Çıktı - onedio.com
İlk Hasat Yapıldı: Yeşil Erik 750 Liradan Satışa Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir