Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüyler Ürperten Bir Olay: İnsan Cesedini Parçalayarak, Kaburgasını Yiyen Geyik!

-
Abone ol

İnsan iskeletinin çürüme evrelerini inceleyen adli tıp uzmanları, cesetler üzerinde beklenmedik bir hayvan buldu!

İnsan cesedinin hemen başında görülen geyik, ağzından sarkan bir kaburga parçasıyla yakalanmış.

Araştırmacılar, insan kalıntılarının vahşi doğada nasıl parçalanacağını incelemek amacıyla yapılan bir çalışma sırasında, insan kaburgasını çiğneyen bir geyik tespit etti.

Ayrıştırıcı canlılar cesetlerin doğaya daha çabuk karışmasını sağlıyorlar. Ancak geyik otobur bir canlı!

Bu fotoğrafta insan kemiğilye birlikte ak kuyruklu geyik görülüyor.

Tilkiler, hindi akbabaları, rakunlar ve diğer toplayıcılar genellikle cesetlerin parçalanmasına yardımcı olan ayrıştırıcılar arasında yer alırlar.

Texas, San Marcos'daki Adli Antropoloji Araştırma Merkezi araştırmacıları, başka ayrıştırıcı canlılar olup olmadığını belirlemek için bir araştırma alanı kuruyor.

Bu araştırma, insan vücudunun çürüme ve parçalanmasını incelemek için, gönüllülerin bağışladığı bedenlerden oluşan ve ''vücut çiftliği'' adı verilen 26 dönümlük bir tesiste yapılmış.

Bu alana çürüme sürecini incelemek için bırakılan cesetlerin yakınına hangi canlıların geldiğini gözlemlemek için kameralar kuruluyor. Cesetlerin yanında daha çok kemirgen, rakun, tilki gibi canlılar görülürken, kameralara geyik de yakalanıyor.

Bilim insanları, benekli ve beyaz kuyruklu geyiğin insan kemiği kemirdiğini ilk kez gözlemlemiş oldu.

Araştırmacılar, yayınladıkları makalede toynaklı hayvanların da insan eti ayrışmasına katkıda bulunuyor olabileceğini söylüyorlar.

Beyaz kuyruklu ve benekli geyikler aslında otoburlar olarak kabul edilir.

Meyveler, fıstıklar, yonca ve ara sıra mantarlar da dahil olmak üzere mevcut bitkilerden oluşan bir diyette yaşarlar.

Texas State Üniversitesi'nde, lisansüstü öğrenim gören bir öğrenci geyiğin bu fotoğrafta kuru kemiği kemirdiğini vurguluyor; Yani geyik et yemiyor, hatta kurumuş kemiği kemiriyor.

Etçil canlılar daha çok taze et bulunan kalıntılara gidip onları tüketirken, toynaklı canlılar kurumuş kemiği kemiriyor ve kemik üzerinde zigzaglı bir iz bırakıyor.

Bu fotoğrafta da insan kaburga kemiği ve geyiğin kemirdiği kısımlar görülüyor.

Otçul canlı olan geyiği ete yönelten neydi?

Geyikler, özellikle bitki yaşamının az olduğu kış aylarında, fosfor, tuz ve kalsiyum gibi minerallerden yoksun oldukları için et arayışına girebilir.

Bu bulgu, geyik davranışlarına ışık tutarken aynı zamanda, cesedin bozulma süresini etkilediği için adli tıp açısından da önem taşıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cutemurderer

şimdi geyikli tişörtleriniz o kadar şirin değildir sanırım?

zebir_aliyev

Kemikte ki bir maddeye ihtiyaç duymuştur kemiğin üzerinde tuz, kalsiyum filan varsa normal yer. Günümüzde inek yemlerinin %10'u et ürünününden yapılmakta

esen-miray-yilmaz

Eti az tüketenlerde, vegan, vejetaryen beslenenlerde, emilim bozukluğu olanlarda nasıl B12, demir eksikliği oluyorsa otçul hayvanlarında en azından bir takım eksikliklerini kapatabilmek için içgüdüsel olarak bulduğunda kemik tırtıklaması gayet de olabilir. Kedim ete bayılıyor ama yonca yemeye de bayılıyor örneğin. Normaldir, genlerine kodlanmış ve bir bildikleri vardır mutlaka.

corpse-bride

hep ot hep ot nereye kadar demıstır :) şaka bı yana otcul hayvanın omru boyunca ete,kemiğe yaklasmadıgını dusunmek abes olurdu

feyk

hic bir canli yuzde yuz etcil yada yuzde yuz otcul degildir. en etcil kedilerin bile arada sifali ozleri icin ot yaprak yedigini gorebilirsiniz. ayni sekilde en otcul canlilar bile arada et, kemik cigneyebilir. otcul dietleri mineral bakimindan fakir oldugundan ozellikle kemikleri mineral icin cignerler.

ayna-efendi

militan veganlara bunu anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor

Görüş Bildir