Görüş Bildir
Haberler
Türk Girişimi Rusya'ya Açılıyor

Türk Girişimi Rusya'ya Açılıyor

Gokhan Erdogan
03.08.2014 - 17:04 Son Güncelleme: 03.08.2014 - 17:35

Paymentwall’ın desteklediği eticaret platformu Pagegy.com Rusya’ya açıldı.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, artık her şeyin online satıldığı günümüzde dev mağazaların ve alışveriş merkezlerinin yerini eticaret siteleri aldı. Bu sayede kısıtlı bir kitleye ulaşan mağazalar internetüzerinden milyonlara ulaşarak cirolarını artırdılar ve dev firmalar haline geldiler. Peki eticaret sitesi kurmak sanıldığı kadar zor mu?

İyi bir eticaret girişiminin yüz binlerce lira sermaye ilekurulacağı söylentilerini boşa çıkaran bir sistem geldi, Pagegy.com.

Uzakrota ve Gezigoo gibi projeleri ile tanınan Gökhan ERDOĞAN, Moskova’da yaşamını sürdüren 37shoes.ru sitesinin kurucusu Hakan AYDEMİR ve iş adamı Akif AKAY’ın kurmuş olduğu Pagegy.com Rusya pazarına açıldı. Pagegy.com, kullanıcıların kendi logoları ve kendi tasarımları ile ürünlerinisatmalarına olanak sağlayan banka ödeme sistemi, alan adı gibi dertlerden kurtaran ve kolayca satış yapmalarına olanak tanıyan bir sisteme sahiptir.

Pagegy ile kendi online mağazanızı açmak oldukça basit ve keyifli, e-posta adresiniz ile üye olabileceğiniz Pagegy’e girdikten sonra, sade, basit ama ‘Rus esintilerinin’ hissedildiği şık tasarımıyla sizi karşılıyor. Burada yapılan yönlendirmelerle mağazanızı açmanız yaklaşık 2-3 dakikanızı alıyor. Hatta bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, herhangi bir ilan sitesine bir ürünü satışa koymanızdan çok daha kısa bir süre içerisinde Pagegy’de mağaza açmanız mümkün.

Yakın bir zamanda uluslar arası oyuncular arasında görmeyi planladığımız Pagegy.com, şu anda Türkçe ve İngilizcenin yanına Rusça dilini de ekleyerek bu ülke pazarına girmiş oldu. Ortaklardan Gökhan ERDOĞAN şöyle açıklıyor “ Yakın bir zamanda sistemimize Bulgarca, Sırpça, Boşnakça, Lehçe ve Yunanca gibi dilleri de entegre ederek Paymentwall desteğiyle Doğu Avrupa pazarında söz sahibi olmayı planlıyoruz.”

Pagegy’ın ortaklarından Hakan AYDEMİR ise sistemi şöyle anlatıyor “Kullanıcılar otellerini, tur paketlerini, tekstil ürünlerini, elektronik eşyalarını ya da satmak istedikleri ne varsa Pagegy.com’a ekleyerek yalnızca 2 dakika içerisinde satışa başlayabilirler.”

6 aylık bir sürede Bootstrap altyapısı kullanılarak geliştirilen Pagegy.com, hemen her sektördenkullanıcıya hitap ediyor ve benzer platformlar gibi Paypal ile anlaşması bulunuyor. Akif AKAY, asıl amaçlarının müşterilerinin sadece yerel pazara değil Yandex Market, Ebay ve Gittigidiyor gibi sitelerdeürünlerinin yer almasını sağlayarak uluslararası birer marka haline gelmelerini desteklemek olduğunu söylüyor.

İlk 3 günlük kullanımı ücretsiz olan servis, 3 günlük kullanım sonrasında 14,95 dolardan başlayan fiyatlarla, kullanıcılar Pagegy’ın partneri olduğu dünyanın en büyük ödeme altyapı sistemlerinden Paymentwall üzerinden güvenli bir şekilde Kiwi, Yandex Money ve kredi kartlarıyla sisteme sahip olabilirler.

Kaynak: http://www.e-haberajansi.com/guncel/t...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın